• Noc Bibliotek 2023

     • IX edycja

      „Na każdą chorobę inne lekarstwo, a herbata jest lekarstwem na każdą chorobę.”

      Chińskie przysłowie

       

       

      Noc Bibliotek 2023

       

      W piątkowy jesienny wieczór 20 października, po skończonych lekcjach szkolne bramy nie zostały zamknięte. Biblioteka rozświetliła się aromatycznymi świecami, a panujący półmrok przypominał o tajemnej wiedzy zaklętej w książkach niecierpliwie czekających na odkrycie. Tego wieczoru miało miejsce niezwykłe i jednocześnie długo wyczekiwane wydarzenie jakim jest Noc Bibliotek. Kolejna (już IX edycja) przyciągnęła ponad czterdziestu uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku. Nadmienić można, iż przybyli także absolwenci, którzy z  nostalgią wspominali minione lata szkolne.

      Tegoroczne wydarzenie poświęcone zostało nie tyle literaturze, co kulturze Dalekiego Wschodu, zwłaszcza Chin. Bohaterką spotkania była… herbata jako napój leczniczy.  Każdy z nas lubi jej zapach i smak. Na co dzień nie zdajemy sobie jednak sprawy, jak cenny jest to napar, którym przez wiele stuleci, aż do tej pory (sic!) leczy się choroby i niedomagania. Historię herbaty, jej rodzaje, a także znaczenie dla narodu chińskiego przybliżyło nam polsko-chińskie małżeństwo Osuch, które wraz z dziećmi gościło u nas tego wieczoru. Piotr Osuch i jego żona Ting Ting Xie przygotowali dla uczestników ceremonię parzenia herbaty. Młodzież miała możliwość spróbowania różnych odmian tego „boskiego” naparu, oceny jakości i smaku. Warto dodać, że chińska herbata zasadniczo różni się smakiem od tej dobrze nam znanej. W Chinach traktowana jest jako lekarstwo na wszelkie dolegliwości. I tak na przykład herbata biała obniża ciśnienie krwi i oczyszcza z toksyn; czerwona zalecana jest w zimie, a z kolei zielona powinna królować tylko w lecie ze względu na właściwości wychładzające organizm.

      Dodatkową atrakcją wydarzenia były zajęcia z chińskiej kaligrafii oraz zajęcia plastyczne, które jak zwykle profesjonalnie poprowadziła Katarzyna Milczarek – specjalistka ds. marketingu społecznego w Chmielnickim Centrum Kultury. Całość dopełnił pokaz sztuk walki przygotowany przez Orianę i Oskara – dzieci państwa Osuch, a także słodki poczęstunek przygotowany przez klasę 3 technikum żywienia pod kierunkiem nauczycielek: Mileny Jarek i Marty Ficek. Serdeczne podziękowania składamy na ręce nauczyciela historii Andrzeja Cupryjaka-Sochy, dzięki któremu udało się zaprosić tak wspaniałych gości do naszej szkoły. Spotkanie zostało sfinansowane w ramach zadania publicznego „Program aktywizacji młodzieży w samorządach województwa świętokrzyskiego”.

      Więc może by tak filiżankę zielonej herbaty? 

     • "Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą..."

     • Przed dniem Wszystkich Świętych

      Wszystkich Świętych to dzień, w którym wspomina się zmarłych. Ma ono wymiar powszechny, celebruje się je w każdym kościele katolickim na świecie. Na 1 listopada wyznaczył je papież Grzegorz IV w 837 roku. W Dniu Wszystkich Świętych odwiedzamy rodzinne groby, by wspomnieć zmarłych.

      Przedstawiciele samorządu uczniowskiego odwiedzili miejsca pochówku zmarłych nauczycieli pracujących niegdyć w naszej szkole.

    • Rozstrzygnięcie zapytania ofertowego na realizację zadania pn.: Zakup i dostawa jednorazowa opału w sezonie grzewczym 2023 dla  Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku.
     • Rozstrzygnięcie zapytania ofertowego na realizację zadania pn.: Zakup i dostawa jednorazowa opału w sezonie grzewczym 2023 dla Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku.

     • Chmielnik, dnia  20.10.2023 r.

      Znak sprawy: PZS/Zm/3/2023

       

       

       

      ROZSTRZYGNIĘCIE ZAPYTANIA OFERTOWEGO

                                                                   na realizację zadania

      pn.: „Zakup i dostawa jednorazowa opału w sezonie grzewczym 2023” dla   Powiatowego Zespołu  Szkół 
      w Chmielniku.

       

                     Zamawiający – Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku, ul. Adolfa Dygasińskiego 11, 26-020 Chmielnik informuje, że w wyniku rozstrzygnięcia w/w zapytania ofertowego wybrana została oferta nr 7 złożona przez:

      Europejski Instytut Podologiczny Piotr Bielawski,

      ul. Hetmańska 62/4, 35-078 Rzeszów

      Oferta spełnia warunki zapytania ofertowego oraz uzyskała w ocenie 100,00 pkt. na które składają się punkty
      za cenę.

       

                  Ponadto do przedmiotowego zapytania ofertowego wpłynęły następujące  oferty złożone przez:

       

      • Oferta nr 1 złożona przez WĘGLOPASZ Sp. z o.o., ul. Piątkowska 149/6,   60-648 Poznań, która
       w ocenie uzyskała w kryterium cena 84,78 pkt.
      • Oferta nr 2 złożona przez SKŁAD OPAŁIJ ROSIAK Sylwia Rosiak  97-400 Bełchatów, ul. Skrzetuskiego 1, która w ocenie uzyskała w kryterium cena 85,19 pkt.
      •  Oferta nr 3 złożona przez SAM-BUD-ROL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K. ul. Fabryczna 2, 47-320 Gogolin, która w ocenie uzyskała w kryterium cena 65,10 pkt.
      • PHU ALBERTO, Łaziska 62, 24-335 Łaziska – oferta została odrzucona ze względu na brak kompletu dokumentów

                  Jednocześnie Zamawiający informuję, iż realizacja zamówienia zostanie wykonana w terminie zapisanym w Zapytaniu ofertowym nie dłuższym.

       

      V-ce Dyrektor            /-/ Robert Zawierucha

       

      Otrzymują:

      • Wszyscy uczestnicy postępowania
     • Nabór wniosków o stypendia

     • Przypominamy o rozpoczęciu NABORU WNIOSKÓW o przyznanie stypendiów dla uczniów szkół podstawowych, liceów ogólnokształcących i szkół zawodowych (w tym artystycznych) w województwie świętokrzyskim.

       

      Nabór wniosków potrwa do 15 listopada 2023 roku.

       

      Wszelkie informacje na ten temat, w tym regulamin przyznawania stypendiów, wszelkie niezbędne wzory dokumentów wymaganych w naborze, dane kontaktowe do pracowników zespołów projektowych, można znaleźć pod adresami:

      https://stypendia.swietokrzyskie.pro/

      www.stypendia.sejmik.kielce.pl

       

      Zespoły projektowe programów stypendialnych

     • Nominacja do Plebiscytu Edukacyjnego 2023

     • Redakcja „Echa Dnia” ma przyjemność poinformować, że Szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody w tegorocznej edycji Plebiscytu Edukacyjnego 2023.

      Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się już we wtorek, 24 października. Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w  serwisie internetowym pod adresem: www.echodnia.eu/swietokrzyskie/nauczyciel

      Jednocześnie nominację do nagrody w Plebiscycie otrzymał także dyrektor placówki Sławomir Wójcik.

      Ponadto nominacje otrzymali pracujący w  szkole nauczyciele: Sławomir Wrona i Beata Zaród.

    • Zakup i dostawa jednorazowa opału w sezonie grzewczym 2023
     • Zakup i dostawa jednorazowa opału w sezonie grzewczym 2023

     • Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku zaprasza do składania ofert na zadanie pn. „Zakup i dostawa jednorazowa opału w sezonie grzewczym 2023” dla   Powiatowego Zespołu  Szkół  w Chmielniku.

      .

       

       

      Szczegóły w załącznikach:

                                  Zapytanie ofertowe

      Załącznik nr 4 – Formularz ofertowy

      Załącznik nr 7 – Oświadczenie

       

      Z poważaniem

      Dyrektor Powiatowego  Zespołu Szkół w Chmielniku

      mgr Sławomir Wójcik

      Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku zaprasza do składania ofert na zadanie pn. „Zakup i dostawa jednorazowa opału w sezonie grzewczym 2023” dla   Powiatowego Zespołu  Szkół  w Chmielniku.

      .      Szczegóły w załącznikach:

                                  Zapytanie ofertowe

      Załącznik nr 4 – Formularz ofertowy

      Załącznik nr 7 – Oświadczenie


      Z poważaniem

      Dyrektor Powiatowego  Zespołu Szkół w Chmielniku

      mgr Sławomir Wójcik

     • Oddaj krew i pomóż innym!

     • Będzie można honorowo oddać krew. Starostwo Powiatowe w Kielcach wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa organizuje 13 października zbiórkę tego bezcennego leku. W godzinach od 8 do 12 przed budynkiem starostwa stanie krwiobus - mobilny punkt poboru krwi.

      Liczymy na wsparcie krwiodawców 

      Krew potrzebna jest każdego dnia. To bezcenny dar, jaki możemy podarować drugiemu człowiekowi, a którego nie można kupić ani wyprodukować. Może go ofiarować tylko człowiek – Honorowy Dawca Krwi. Pomoc krwiodawców jest stale potrzebna.

      Najbliższa okazja, by oddać krew będzie już 13 października. Tego dnia przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kielcach stanie ambulans RCKiK, w którym będzie można oddać krew w godzinach 8-12.

      Zachęcamy do udziału w akcji honorowego dawstwa krwi szczególnie pracowników kieleckiego starostwa, ale liczymy na włączenie się w naszą zbiórkę krwi wszystkich chętnych, którzy mogą podzielić się tym bezcennym darem.

      Głęboko wierzymy w Waszą gotowość do pomocy innym i zaangażowanie w tak ważną sprawę, jak ratowanie życia poprzez honorowe oddawanie krwi.

      Kto może oddać krew?

      Osoby, które mają od 18 do 65 lat, cieszą się dobrym zdrowiem i ważą co najmniej 50 kilogramów.

      Krew można być pobierana nie częściej niż 6 razy w roku od mężczyzn i nie częściej niż 4 razy w roku od kobiet , przy czym przerwa pomiędzy kolejnymi donacjami nie może być krótsza niż 8 tygodni.

      Szczegółowe informacje o tym, kto może zostać dawcą dostępne są na stronie https://www.rckik-kielce.com.pl/

      Serdecznie zapraszamy w piątek, 13 października na akcję honorowego dawstwa krwi przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kielcach.

      KRWIODAWCY! LICZYMY NA WASZĄ OBECNOŚĆ!!!

     • XVII Spotkania z Kinem o Żydowskich Wątkach

     • Spotkanie z Kinem o Żydowskich Wątkach im. Andrzeja Koziei odbyło się w Chmielnickim Centrum Kultury 6 października 2023 roku. W ramach wydarzenia młodzież obejrzała film pt. „Marzec 68” w reżyserii Krzysztofa Langa oraz spotkała się z główną aktorką p. Vanessą Aleksander.

       

      Film dotyczy burzliwej historii polskiego marca '68 ukazanej z perspektywy młodych ludzi.  W atmosferze pełnej społecznego i politycznego napięcia 1968 roku studenci protestują przeciwko bezprawnemu relegowaniu kolegów z uczelni oraz w obronie zdjętych z afisza „Dziadów. Wśród protestującej młodzieży są także główni bohaterowie filmu: Hania i Janek. Ich rodziny znajdują się po dwóch stronach marcowej barykady. Młodzi i szaleńczo w sobie zakochani, niczym w dramacie  „Romeo i Julia”, w ogarniętym buntem kraju, walczą o swoje uczucie. Jednak ona ma żydowskie pochodzenie, a jego ojciec pracuje w MSW. W tym historycznym momencie – czasie gromkich politycznych burz – czyni to z nich osoby z dwóch różnych, do tego wrogich światów. Oto opowieść o młodzieńczej miłości wpisana w kontekst wydarzeń marca 1968 roku. 

     • 17. Międzynarodowa Konferencja

     • Wzięliśmy udział w 17. Międzynarodowej Konferencji “Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie”  organizowanej w Warszawie w dniach 26-29 września przez  Państwowy Instytut Badawczy NASK i  Fundację "Dajemy dzieciom siłę"

      Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie” jest największym w Polsce cyklicznym wydarzeniem dotyczącym bezpieczeństwa dzieci online. . Głównym Partnerem 17. Międzynarodowej Konferencji była Fundacja Orange, a Partnerami – Librus oraz Google. Wydarzenie zostało objęte patronatami honorowymi Ministerstwa Cyfryzacji oraz Polskiego Komitetu do spraw Unesco.

      W tych dniach dyskutowaliśmy o agresji w internecie zainspirowani wykładem prof. Pyżalskiego.  Debatę  w tym temacie rozszerzymy na spotkaniach ze starszymi osobami w Kole Gospodyń "Młodzi Duchem"  

      Klasa VTip

     • Mistrzostwa Powiatu Kieleckiego Szkół Ponadpodstawowych

     • W dniu 29 września 2023 r. w Bodzentynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kieleckiego Szkół Ponadpodstawowych w biegach przełajowych. W zawodach wzięło udział około 100 zawodniczek i zawodników. Dziewczęta miały do pokonania dystans 1500 m, a chłopcy 2000m w trudnym i wymagającym terenie. W imprezie tej bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Dziewczęta w składzie: Jędrzejowska Weronika, Wierzbicka Gabriela, Praśkiewicz Maja, Gradkowska Wiktoria, Czerwińska Martyna, Mysior Wiktoria i Bujnowicz Wiktoria wywalczyły drugie miejsce, natomiast chłopcy w składzie: Pasternak Paweł, Rajca Radosław, Dyraga Szymon, Pawłowski Mikołaj, Rajca Adam, Orkisz Mateusz, Gardian Sebastian i Żyła Kacper zajęli trzecie miejsce.

      Sylwester Panek

     • Wycieczka-Andrzejówka

     • W dniu 04.10.23 r. uczniowie klasy 1 TŻ i 4 TSI wraz z opiekunami wybrali się na
      pieszą wycieczkę nad zalew „Andrzejówka”.

      Jest to atrakcyjne miejsce, które kusi nie tylko urokiem, ale i wieloma atrakcjami. Celem wycieczki było poznanie przez uczniów środowiska przyrodniczego najbliższej okolicy, upowszechnienie wśród młodzieży zasad ochrony środowiska naturalnego oraz form aktywnego wypoczynku połączonych z integracją międzyklasową. Uczniowie skorzystali m.in. ze ścieżek edukacyjnych z interaktywnymi tablicami, siłowni zewnętrznej i innych atrakcji. Zwieńczeniem wycieczki było zorganizowanie ogniska, pieczenie kiełbasek przy znakomitej muzyce i śpiewie. Nauka i zabawa to idealnie połączenie, przez co uczniowie wspaniale spędzili czas, a na ich twarzach
      nieprzerwanie gościł uśmiech.

      Opracowała: Monika Brożyna

     • W ARS Old Car Muzeum Motoryzacji I rezerwacie przyrody Góra Zelejowa

     • W czwartek 28 września 2023 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę autokarową do Wolicy, aby poznać dzieje wybranych aut zabytkowych. Podczas przejazdu do ARS Old Car Muzeum Motoryzacji przewodnik przedstawił walory turystyczne mijanych miejscowości oraz nawiązał do wybranych aspektów historii motoryzacji.

       

      Po przybyciu do Wolicy uczniowie poznali opowieści o Citroënie 2CV. Lokalny przewodnik zorganizował także konkursy z nagrodami dla uczestników, którzy rozpoznawali dźwięki wybranych aut zabytkowych. Następnie udali się na przejażdżkę po okolicy wozami strażackimi. W Muzeum Motoryzacji mogli także zagrać w komputerowe gry wyścigowe i dzięki technologii VR poznać wnętrza pobliskiej willi Hemplów. Jeszcze przed wyjazdem z Wolicy uczniowie zagrali w gry sportowe na świeżym powietrzu.

      Kolejnym punktem programu było zwiedzanie rezerwatu przyrody Góra Zelejowa. Przewodnik wyjaśnił uczestnikom wycieczki zasady zachowania w tym miejscu. Następnie uczniowie wraz z opiekunami poszli na spacer po rezerwacie, gdzie mogli podziwiać odsłonięcia geologiczne  o ciekawej tektonice i mineralizacji, w tym wapienie dewońskie z przykładami wietrzenia krasowego. To była także doskonała okazja na podziwianie panoramy Gór Świętokrzyskich.

      Naszym podopiecznym przez cały dzień towarzyszyła słoneczna pogoda, dzięki czemu mogli dłużej przebywać na świeżym powietrzu. Połączenie nauki i zabawy podczas zajęć terenowych było idealnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu.

       

      Opracował Kamil Król

   • Kontakty

    • Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku
    • (+48) 41 354-28-94
    • ul. Dygasińskiego 11, 26-020 Chmielnik Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych