• POLSKO - NIEMIECKA WYMIANA MŁODZIEŻY MIKOSZEWO 2023

• 14.06.2023 17:49
        • Międzynarodowa wymiana młodzieży odbywała się pomiędzy szkołą Christiani Oberschule i Hanseschule Oedeme z niemieckiego miasta Lüneburg, leżącego w kraju związkowym Dolnej Saksonii oraz Powiatowym Zespołem Szkół w w Chmielniku
        • POLSKO-NIEMIECKA WSPÓŁPRACA MŁODZIEŻY PNWM/DPJW

• 13.01.2023 20:48
        • POLSKO - NIEMIECKA WYMIANA MŁODZIEŻY HERINGSDORF 2022!!

Odbywała się w dniach od 03.10.2022 do 07.10.2022 w pięknym niemieckim miasteczku - Heringsdorf na wyspie Uznam.. Międzynarodowa wymiana młodzieży odbywała się ze szkołą Christiani Oberschule oraz Hanseschule Oedeme z niemieckiego miasta Lüneburg, leżącego w  kraju związkowym Dolnej Saksonii.

W projekcie pn. "Przeszłość a przyszłość" młodzież wspólnie badała przeszłość historyczną dwóch krajów, rozważała jej wpływ na teraźniejszość i przyszłość relacji polsko-niemieckich.  Wspólne poznawanie i badanie przeszłości było podstawą do rozważań o teraźniejszości i przyszłości.

W wyjątkowo urokliwym nadmorskim miejscu Ahlbeck, porcie Świnoujściu, Heringsdorf nasi uczniowie kształcili kluczowe kompetencje osobiste, społeczne, międzykulturowe. M.in: poznali kulturę, obyczaje niemieckie oraz udoskonalili znajomość i wymowę języka niemieckiego i angielskiego, umiejętność współpracy w grupie. Młodzież miło wspomina wspólnie spędzony czas z grupą niemiecką i nowo zawarte  przyjaźnie.

Wymiana była poprzedzona seminarium przygotowującym. Projekt był dofinansowany przez PNWM.

Twórcami międzynarodowego projektu "Przeszłość a przyszłość" były panie Marlena Bizewska i Danuta Stanek. Pedagodzy czuwali nad bezpieczeństwem uczniów, pośredniczyli w budowaniu porozumienia i  pełnili rolę ambasadorów europejskiego sąsiedztwa Polaków i Niemców.

Realizując projekty w ramach międzynarodowego partnerstwa szkoła wzbogaca swoją ofertę edukacyjną a młodzież zyskała nowe przyjaźnie i kształci kompetencje językowe, a także buduje swoją przyszłość.

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

.