• Natalia Koźbiał vice-mistrzynią województwa świętokrzyskiego w wyciskaniu sztangi leżąc.

• 27 marca 2024r. na sali gimnastycznej III LO im. C.K. Norwida w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Do rywalizacji przystąpiło blisko 120 zawodniczek i zawodników ze świętokrzyskich szkół ponadpodstawowych, a wśród nich byli medaliści mistrzostw Polski i Europy oraz sześcioosobowa reprezentacja naszej szkoły w składzie:

1. Koźbiał Natalia - 4 thż

2. Rajca Adam – 1 tsi

3. Zamojski Karol – 1 tsi

4. Bisaga Paweł – 2 tps

5. Ślusarski Igor – 2 tps

6. Sokołowski Rafał – 2 tż

Rywalizacja toczyła się na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Ponownie swoją przynależność do ścisłej czołówki potwierdziła startująca już po raz trzeci w mistrzostwach Natalia Koźbiał, wywalczając drugie miejsce w swojej kategorii wagowej. Bardzo dobrze spisała się również mocno odmłodzona męska część naszej reprezentacji zdobywając cenne punkty dla drużyny oraz doświadcze-nie, które na pewno zaprocentuje w kolejnych zawodach.

opracował:

Sylwester Panek

• Za nami Finał Mistrzostw Mechaników 2024…

• Nasi reprezentanci: Karol Rajch i Radosław Rajca z klasy 4 TSI – technik pojazdów
            samochodowych zmierzyli się z 13 zadaniami praktycznymi i teoretycznymi, które wymagały
            od nich umiejętności z różnych dziedzin mechaniki samochodowej.

Liczył się nie tylko efekt końcowy, ale przede wszystkim poprawność i czas wykonania poszczególnych zadań.
            Chłopcy pierwszy raz wzięli udział w tak prestiżowym konkursie, ale jedno jest pewne: dali z siebie 100% i wykazali się ogromnymi umiejętnościami, a co za tym idzie są 22 najlepsządrużyną w Polsce. Serdecznie gratulujemy!!!

Opracowała: Monika Brożyna

• Stypendia dla maturzystów

• Hej maturzysto! Hej maturzystko!

Marzysz o studiach, ale nie wiesz jak je sfinansować?
            @Fundacja Edukacyjna Jerzego Juzonia ma stypendium dla Ciebie - program „Pierwszy
            Rok” to stypendium dla maturzystów, którzy rozpoczynają studia na uczelniach
            akademickich w całej Polsce.
            Sprawdź, czy spełniasz kryteria na stronie FEJJ.pl i nie wahaj się złożyć wniosku o
            stypendium. Zgarnij wsparcie finansowe na pierwszy rok studiów.
            Weź udział w programie- aplikuj od 1 lipca 2024 i spełnij swoje marzenia!
            Szczegóły na stronie FEJJ: https://www.fejj.pl/pierwszy-rok

• Nasz udział w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej i Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej

• 10 kwietnia 2024 r. obchodziliśmy w naszym mieście Rocznicę Katastrofy Smoleńskiej oraz Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W uroczystościach wzięła także udział młodzież naszej szkoły w poczcie sztandarowym, nauczyciele i Dyrekcja. Złożyliśmy wiązankę przed Pomnikiem Krzyżem Katyńskim przy Skwerze Ofiar Katynia. Po mszy świętej w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny zapaliliśmy również znicze przed Murem Polskich Patriotów przy Placu Kościelnym.

Fot. Kamil Król