Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną.
Drogi Kandydacie, u nas zdobędziesz wiedzę na najwyższym poziomie!
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną.
Drogi Kandydacie, u nas zdobędziesz wiedzę na najwyższym poziomie!
Pierwsze szkolenie
25 marca br. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Adam Chynek (kl. 3a) oraz Magdalena Segda (kl. 3a) wraz z opiekunem uczestniczyli w szkoleniu w ramach programu aktywizacji młodzieży województwa świętokrzyskiego. Uczestnicy dowiedzieli się krok po kroku jak poprawnie pisać projekty. Zadaniem naszych uczniów będzie stworzenie ciekawego projektu na wydarzenie kulturalne lub sportowe, które będzie użyteczne społecznie. Do rozdania czeka 30 grantów.
Trzymajcie za nas kciuki!
„Program aktywizacji młodzieży województwa świętokrzyskiego” to program wspierania młodzieży w wieku 15-29 lat z województwa świętokrzyskiego zaangażowanej w życie społeczne. Grupy młodzieży działające w radach, sejmikach, samorządach i organizacjach będą mogły skorzystać z grantów na finansowanie podejmowanych inicjatyw: konferencji, szkoleń i wyjazdów studyjnych.
Chmielnik, dnia 22.03.2023 r.
Znak sprawy: PZS/Zm/02/2023
ROZSTRZYGNIĘCIE ZAPYTANIA OFERTOWEGO
na realizację zadania
pn.: „Zakup i dostawa jednorazowa opału w sezonie grzewczym 2023” dla Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku.
Europejski Instytut Podologiczny Piotr Bielawski,
ul. Hetmańska 62/4, 35-078 Rzeszów
Oferta spełnia warunki zapytania ofertowego oraz uzyskała w ocenie 100,00 pkt. na które składają się punkty za cenę.
Ponadto do przedmiotowego zapytania ofertowego wpłynęły następujące oferty złożone przez:
Jednocześnie Zamawiający informuję, iż realizacja zamówienia zostanie wykonana w terminie zapisanym w Zapytaniu ofertowym nie dłuższym.
Dyrektor
Otrzymują:
16 marca 2023 r. Świętokrzyski Kurator Oświaty wychodząc naprzeciw ósmoklasistom, podjął inicjatywę zorganizowania Świętokrzyskiej Giełdy Szkół Ponadpodstawowych.
Celem przedsięwzięcia było umożliwienie uczniom powiatu kieleckiego dostępu do informacji o ofertach kształcenia na terenie naszego województwa.
Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku również zaprezentował swoją ciekawą ofertę edukacyjną. Kierunki, w których kształceni są uczniowie w naszej szkole, pozwalają zaistnieć młodzieży na obecnym rynku pracy.
Giełda cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, uczestniczyło w niej ponad 880. uczniów wraz z opiekunami. Mieli oni możliwość zapoznania się z wirtualną ofertą Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku przedstawioną przez dyrektora szkoły Pana Sławomira Wójcika..
Odwiedzając nasze stoisko wystawowe uczestnicy giełdy mogli skosztować słodkich przekąsek, przygotowanych przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych.
Marta Ficek
Za nami pierwszy dzień wiosny, który spędziliśmy na zajęciach terenowych poświęconych zabytkom Chmielnika. Nasz spacer zaczęliśmy od zwiedzania kościoła świętej Trójcy, gdzie przewodnicy opowiedzieli o początkach średniowiecznej osady i dziejach świątyni.
Następnie udaliśmy się na Skwer im. Ofiar Katynia w Chmielniku. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie kościoła Niepokalanego Poczęcia, który jest interesującym przykładem małomiasteczkowej architektury barokowej.
Żeby odpocząć i nabrać sił na dalszą naukę, poszliśmy na pizzę. W drodze na Rynek zatrzymaliśmy się jeszcze przy Pomniku Strażaka i tablicy upamiętniającej pobyt Józefa Piłsudskiego w Chmielniku. Po omówieniu dziejów tej części miasta zapoznaliśmy się z jednym z jego symboli przy Gęsiej Studni.
Następnie poszliśmy zwiedzać Ośrodek Edukacyjno-Muzealny „Świętokrzyski Sztetl”. W tym miejscu przypomnieliśmy sobie o najważniejszych zabytkach kultury żydowskiej w województwie świętokrzyskim. Podziwialiśmy również jedyną na świecie szklaną bimę, a także inne eksponaty zachowane w dawnej synagodze. Fragmenty filmu edukacyjnego „Po-lin - okruchy pamięci” ukazały nam życie codzienne ludności żydowskiej w przedwojennej Polsce. Zwiedziliśmy także babiniec oraz Dom Cienia, gdzie niegdyś znajdował się stary cmentarz żydowski.
W drodze na nowy cmentarz żydowski zatrzymaliśmy się jeszcze przy tablicy poświęconej Marii i Wacławowi Stradowskim, którzy podczas II wojny światowej zostali zamordowani przez Niemców za pomoc Żydom. Przewodnik przedstawił również znaczenie chmielnickiego młyna w XX w. Po zwiedzeniu nowego cmentarza żydowskiego poświęciliśmy się zadumie przed Murem Polskich Patriotów.
Kolejny spacer historyczny za nami. Tym razem towarzyszyli nam także przewodnicy z Chmielnickiego Centrum Kultury i Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego „Świętokrzyski Sztetl”, którym bardzo dziękujemy za wzbogacenie programu zajęć ciekawymi opowieściami.
Opracował Kamil Król
Pomoc najuboższym
Transporty z paczkami dla naszych Rodaków na Litwie sukcesywnie docierają do Starostwa Powiatowego w Kielcach. W akcję „Wielkanocna Paczka dla Rodaka na Wileńszczyźnie”, której inicjatorem jest starosta kielecki Mirosław Gębski włączył się także Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku. Uczniowie jeszcze raz pokazali, że mają wielkie serca i przygotowali paczki dla najuboższych. Zebrane dary jeszcze przed świętami trafią do Polaków na Litwie, do osób potrzebujących, ubogich, starszych, samotnych oraz rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
Młodzież w roli lektorów
Środowy poranek uczniowie klasy 2 tż spędzili w bardzo nietuzinkowy sposób. Odwiedziliśmy profesjonalne studio nagrań w Chmielnickim Centrum Kultury. Pod czujnym okiem Emila Wójcika, nasza młodzież mogła wcielić się w rolę lektorów i odpowiednio wyćwiczyć dykcję. Praca uczniów polegała na nagraniu słuchowiska literackiego pt. "Bajka o boćku Maćku i cudownej gałązce" autorstwa Alicji Adach-Białowąs. Opracowane słuchowisko będzie dostępne już wkrótce.
Fot. Katarzyna Milczarek
Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku zaprasza do składania ofert na zadanie pn. „Zakup i dostawa jednorazowa opału w sezonie grzewczym 2023” dla Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku.
Szczegóły w załącznikach:
Zapytanie ofertowe
Załącznik nr 4 – Formularz ofertowy
Załącznik nr 7 – Oświadczenie
Z poważaniem
Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku
mgr Sławomir Wójcik
Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku zaprasza do składania propozycji cenowych na zadanie pn. „Zorganizowanie wycieczki firmowej dla pracowników Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku - RUMUNIA-TRANSYLWANIA”.
Szczegóły w załącznikach:
Zapytanie ofertowe
Załącznik nr 1 – Formularz ofertowy
Załącznik nr 2 – Oświadczenie
Załącznik nr 3 – Wzór umowy
Z poważaniem
Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku
mgr Sławomir Wójcik
Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku zaprasza do składania propozycji cenowych na zadanie pn. „Zorganizowanie wycieczki firmowej dla pracowników Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku - RUMUNIA-TRANSYLWANIA”.
Szczegóły w załącznikach:
Zapytanie ofertowe
Załącznik nr 1 – Formularz ofertowy
Załącznik nr 2 – Oświadczenie
Załącznik nr 3 – Wzór umowy
Z poważaniem
Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku
mgr Sławomir Wójcik
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w projekcie OSEhero.
Dzięki przystąpieniu do programu zwiększamy świadomość młodzieży dotyczącą cyberzagrożeń
oraz wdrażamy ich do bezpiecznego korzystania z Internetu.
Na spotkanie z uczniami został zaproszony dzielnicowy Pan Mariusz Pawłowski, który zwrócił uwagę na rodzaje
przestępstw i wykroczeń, które najczęściej popełniane są w Internecie. Podkreślał wagę odpowiedzialności za podejmowane w sieci działania oraz na niepodważalne prawo człowieka do własnego wizerunku. Młodzież naszej szkoły została szczególnie uczulona na cyberprzemoc, która objawia się zamieszczaniem w Internecie obraźliwych komentarzy, niewłaściwych postów, wykorzystywaniem czyjegoś wizerunku bez jego zgody, nakłanianiem do czynów zabronionych. Cyberprzemoc, różni się od przemocy występującej w realnej rzeczywistości jedynie tym, że do agresji i napaści dochodzi za ekranem komputera czy smartfona. Rozwój technologiczny oraz łatwy dostęp do internetu sprawia, że z tym zjawiskiem spotykamy się coraz częściej. Mamy nadzieję, iż tak przeprowadzone zajęcia pomogą wszystkim uczestnikom spotkania przeciwdziałać oraz przeciwstawiać się współczesnym zagrożeniom.
Konkurs Kulinarny Bitwa na drobiowe smaki 2, skierowany do uczniów szkół średnich z województw: małopolskiego i świętokrzyskiego, odbył się 21 i 22 lutego 2023 r. w Kielcach w Studiu Kulinarnym – Domowa Spiżarnia. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęły: Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Głównym „bohaterem” zmagań był kurczak, a został nim nieprzypadkowo, ponieważ projekt jest realizowany przez Krajową Federację Hodowców Drobiu i Producentów Jaj.
W konkursie rywalizowało 12 drużyn z obu województw. Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku reprezentowały uczennice z klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych: Natalia Koźbiał i Agata Długosz pod opieką p. Marty Ficek.
Azjatyckie smaki z wolnego wybiegu i Faszerowane, nadziewane byle dobrze oskubane – to dania, które zagwarantowały uczennicom zakwalifikowanie się do drugiego etapu eliminacji regionalnych.
Jury, oceniające dania pod względem smakowym i wizualnym, składało się ze znanych i profesjonalnych mistrzów sztuki kulinarnej. Przewodniczącym komisji był p. Łukasz Konik – jedna z najciekawszych postaci polskiej branży kulinarnej. Obecnie zarządza jednym z największych w Polsce cateringów dietetycznych. Jako kreatywny poszukiwacz niezwykłych smaków i eksperymentator pokazuje, że polska kuchnia nie musi być nudna. Widzom telewizyjnym jest znany z programów: Pytanie na śniadanie (TVP2) oraz MasterChef Junior (TVN).
Nic więc dziwnego, że dla uczennic udział w konkursie i możliwość poznania p. Łukasza Konika były wspaniałym przeżyciem, przygodą i doświadczeniem.
21 lutego 2023 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w Artystycznym Programie Profilaktyki Uzależnień
„ANTYMINA”, podczas którego raper Mirosław Kolczyk „Kolah”, przestrzegał młodzież przed zgubnym
działaniem alkoholu oraz narkotyków.
Podzielił się swoją historią życia, uzależnieniem oraz konsekwencjami jakie poniósł. Opowiedział jak zdał sobie sprawę ze swojej życiowej sytuacji a także jaką przeszedł drogę do obecnego życia w trzeźwości. Spotkanie było przeplatane muzyką rap.
Przebywałem raz na rybach
na słonecznych Karaibach,
gdzie od rana mocząc wędkę,
miałem z krabem pogawędkę.
Bogusław Michalec
Kraby (i nie tylko) w wykonaniu klasy I tż - niestety nie z Karaibów :)
Uczniowie klasy policyjno-prawnej kolejny raz w cyklu zajęć, prowadzonych ze specjalistami w
ramach lekcji z edukacji prawnej, spotkali się z Panią Adwokat Urszulą Kłonicką - Šedovič.
Jednym z celów spotkania było przybliżenie jego uczestnikom roli zawodu adwokata, ukazanie nie tylko prestiżu tego zawodu, ale także ogromnej odpowiedzialności, jaka jest z nim nierozerwalnie związana. Zapoznanie młodzieży ze sposobem organizacji oraz podstawowymi zasadami funkcjonowania polskiego wymiaru sprawiedliwości. Sposób przekazywanych treści oraz ich merytoryczna wartość pozwalają młodym ludziom na wzbudzenie zainteresowania własną drogą rozwoju, nie tylko edukacyjną ale także i życiową.
Zajęcia z Panią Adwokat są wstępem do udziału klasy w ogólnopolskim programie zainicjowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości, "Problemy Prawa? Prosta sprawa!";.
Pani Urszula Kłonicka - Šedovič jest absolwentką naszej szkoły, tym bardziej cieszymy się mogąc
korzystać z wiedzy fachowca.
Dziękujemy!
Znaleźliśmy się na liście laureatów konkursu Codeweek "1000 pierwszych organizatorów"!
Zostaliśmy laureatem konkursu CodeWeek „1000 pierwszych organizatorów”!
Zwycięzcy otrzymali pakiety 10 gier CodyRoby oraz nietypowy dodatek- specjalną taśmę, dzięki której przeniesiemy planszę do gier w dowolne miejsce i zwiększymy jej rozmiar.
Miło nam poinformować, że wyniki konkursu dostępne są już na stronie: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/konkurs-1000-pierwszych-organizatorow--znamy-zwyciezcow
Spotkanie z rodzicami odbędzie się
26 stycznia (czwartek) 2023 roku o godzinie 16.
Zapraszamy
Pierwsza połowa stycznia przyniosła zakończenie działań w ramach projektu edukacyjnego pn. Ballady w Minecraft, który miał na celu uczczenie Roku Romantyzmu Polskiego. Całość przedsięwzięcia koordynowała p. Iwona Gralec – nauczyciel doradca metodyczny ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku reprezentowali (tworząc 6 zespołów): Jakub Bielaszka (4tip), Bartłomiej Bracichowicz (4tip), Jan Głuszek (4tip), Dominik Janasz (4tip), Maciej Kania (4tip), Bartłomiej Kaniecki (4tip), Olga Kogut (4tip), Krzysztof Kozera (4tip), Grzegorz Kuczaj (4tip), Konrad Mierzwa (4tip), Szymon Szafarczyk (4tip), Antoni Zych (4tip), Krzysztof Banasik (4tps), Hubert Bandura (4tps), Michał Ciba (4tps), Szymon Majewski (4tps), Patryk Piwowarski (4tps), Kacper Wawszczyk (4tps). Opiekunem uczniów była p. Beata Zaród.
Każda z grup miała za zadanie wybrać jeden utwór balladowy z epoki romantyzmu i zbudować jego świat w grze Minecraft.
Praca zespołowa nad projektem wymagała nie tylko biegłej znajomości lektur i umiejętności tworzenia w grze, ale również wizjonerstwa, kreatywności i wytrwałości. Uczniowie budowali światy, zgrywali mapy, aby w przyszłości można je było rozbudowywać. Nagrali również filmiki, pokazujące stworzone przez nich prace. Efekty działań pokazały, że doskonale poradzili sobie z tym innowacyjnym zadaniem.
Pod koniec tygodnia uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na objazd autokarowy trasą: Chmielnik - Umianowice - Pińczów - Włochy - Śladków Duży - Chmielnik.
W trakcie podróży przewodnik przedstawił walory krajoznawczo-historyczne mijanych miejscowości. Pierwszym punktem zwiedzania był Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach, gdzie uczniowie zobaczyli Nidarium, zwiedzili stacyjkę kolejki wąskotorowej i śledzili życie ptaków z wieży widokowej. Z zainteresowaniem wszyscy słuchali opowieści lokalnych przewodników.
Kolejnym celem podróży był Pińczów. Najpierw cała grupa udała się do Muzeum Regionalnego, gdzie znajdują się wystawy poświęcone historii miasta, pradziejom i etnografii Ponidzia (ze szczególnym uwzględnieniem twórczości Adolfa Dygasińskiego), a także dotyczące kultury judaizmu.
Po zwiedzaniu wszyscy udali się na obiad. Następnie uczniowie zobaczyli Sanktuarium Matki Bożej Mirowskiej i Dom Ariański. W dalszą drogę pojechali autokarem do miejscowości Włochy, gdzie poznali historię monumentalnego pomnika wzniesionego przez Walentego Kąckiego herbu Dołęga ku czci Zygmunta Gonzagi Myszkowskiego, założyciela Ordynacji Pińczowskiej. Ostatnim punktem objazdu był Śladków Duży i ruiny pałacu, któremu uczniowie przyglądali się z autokaru. Kolejna wycieczka szkolna była bardzo udana.
Dla przyszłych techników to egzamin bardzo ważny, a uzyskać dyplom wcale nie jest łatwo. Różne zawody, a więc różne zadania.
Dla przyszłych techników to egzamin bardzo ważny, a uzyskać dyplom wcale nie jest łatwo. Egzamin nie jest łatwiejszy od matury, ani mniej ważny. By zdać część praktyczną trzeba zdobyć co najmniej 75 procent punktów, w przypadku części pisemnej próg zdawalności wynosi 50 procent. Egzaminy potrwają do końca tygodnia.
Trzymamy kciuki,
Powered by aSc EduPage