• Ogłoszenie II naboru - stypendia

     •  

      Szanowni Państwo,

      Prezydenci i Starostowie Powiatów Województwa Świętokrzyskiego

      Dyrektorzy techników, szkół muzycznych, artystycznych, branżowych i policealnych

       

      15 listopada 2023 roku Departament Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach zakończył I nabór wniosków o przyznanie stypendiów dla uczniów techników, szkół muzycznych, artystycznych, branżowych i policealnych.

       

      Na 640 stypendiów (każde w wysokości 3800,00 złotych) wpłynęło 530 wniosków. Oznacza to, że jeżeli wnioskodawcy spełnili kryterium dochodowe i uzyskali w poprzednim roku szkolnym odpowiednią średnią na świadectwie otrzymają stypendia Województwa Świętokrzyskiego.

       

      Oznacza to także ogłoszenie II naboru na brakujące stypendia (około 110). Zwracamy się do Państwa o przekazanie informacji o naborze do wszystkich rodziców i uczniów techników, szkół muzycznych, artystycznych, branżowych i policealnych.

       

      Ogłoszenie o II naborze znajduje się pod linkiem:

       

      https://stypendia.swietokrzyskie.pro/szkoly-zawodowe/aktualnosci2/ii-nabor-wnioskow-stypendialnych-od-1-do-29-grudnia-2023

       

      TERMIN ZAKOŃCZENIA II NABORU: 29 GRUDNIA BR.

       

       

       

      Zespół Projektowy

       Renata Świercz

      Kierownik

       

      Departament Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych

      Oddział Edukacji i Nauki

      Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

      tel. 41 395 10 59

      fax 41 395 16 79

      al. IX Wieków Kielc 3; 25-516 Kielce

     • Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym o Puchar Dyrektora.

     • W dniu 24.11.2023r. rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym o Puchar Dyrektora w kategorii dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji przystąpiło blisko 30 uczniów.

      Po kilkugodzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców: w kategorii dziewcząt zwyciężyła Dominika Wcisło z klasy 5 technikum hotelarskiego, natomiast w kategorii chłopców najlepszym okazał się Paweł Wójcik z klasy 4 technikum samochodowego.

      Na zakończenie sportowego wydarzenia, wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Dyrektora Szkoły Pana Sławomira Wójcika pamiątkowe dyplomy, a pierwsze trzy osoby w każdej z kategorii dodatkowo wyróżnieni zostali pucharami.

     • Justyna Poniewierka i Karol Borek laureatami jubileuszowego wojewódzkiego konkursu wiedzy o bezpieczeństwie.

     • W dniu 22 listopada 2023r. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach, odbył się XXX finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej organizowany przez Wojewodę Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej i Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty we współpracy ze starostami i dyrektorami szkół ponadpodstawowych.

      Naszą szkołę wśród finalistów reprezentowali: Justyna Poniewierka z klasy 4 technikum żywienia i Karol Borek z 2 klasy liceum ogólnokształcącego, którzy podobnie jak ich koledzy w latach poprzednich, i tym razem znaleźli się w gronie sześciu laureatów, zdobywając dyplomy i cenne nagrody rzeczowe.

       

       

      Opracował:

      Sylwester Panek

    • ROZSTRZYGNIĘCIE ZAPYTANIA OFERTOWEGO na realizację zadania pn.: Zakup i dostawa jednorazowa opału w sezonie grzewczym 2023 dla  Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku
     • ROZSTRZYGNIĘCIE ZAPYTANIA OFERTOWEGO na realizację zadania pn.: Zakup i dostawa jednorazowa opału w sezonie grzewczym 2023 dla Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku

     • Chmielnik, dnia  24.11.2023 r.

      Znak sprawy: PZS/Zm/04/2023

       

       

       

      ROZSTRZYGNIĘCIE ZAPYTANIA OFERTOWEGO

                                                                   na realizację zadania

      pn.: „Zakup i dostawa jednorazowa opału w sezonie grzewczym 2023” dla   Powiatowego Zespołu  Szkół  w Chmielniku.

       

                     Zamawiający – Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku, ul. Adolfa Dygasińskiego 11, 26-020 Chmielnik informuje, że w wyniku rozstrzygnięcia w/w zapytania ofertowego wybrana została oferta nr 4 złożona przez:

      Europejski Instytut Podologiczny Piotr Bielawski,

      ul. Hetmańska 62/4, 35-078 Rzeszów

      Oferta spełnia warunki zapytania ofertowego oraz uzyskała w ocenie 100,00 pkt. na które składają się punkty za cenę.

       

                  Ponadto do przedmiotowego zapytania ofertowego wpłynęły następujące  oferty złożone przez:

       

      • Oferta nr 1 złożona przez WĘGLOPASZ Sp. z o.o., ul. Piątkowska 149/6,        60-648 Poznań, która w ocenie uzyskała w kryterium cena 87,49 pkt.
      • Oferta nr 2 złożona przez SKŁAD OPAŁIJ ROSIAK Sylwia Rosiak                    97-400 Bełchatów, ul. Skrzetuskiego 1, która w ocenie uzyskała w kryterium cena 89,,88 pkt.
      •  Oferta nr 3 złożona przez Agrolider Łukasz Białoskórski, Rosko Duża Kolonia 35, 64-730 Wieleń, która w ocenie uzyskała w kryterium cena 81,63 pkt.

                  Jednocześnie Zamawiający informuję, iż realizacja zamówienia zostanie wykonana           w terminie zapisanym w Zapytaniu ofertowym nie dłuższym.

       

      Dyrektor/-/ Sławomir Wójcik

       

      Otrzymują:

      Wszyscy uczestnicy postępowania

       

     • Udział w konkursie „PGE Turniej Maszyn Wodnych”

     • Dnia 16.11.2023 r. uczniowie Banasik Krzysztof i Styczeń Karol (drużyna Turbine Makers) z kl. 5 Technikum Pojazdów Samochodowych wzięli udział w regionalnym konkursie „PGE Turniej Maszyn Wodnych” w Tarnowie. Chłopcy samodzielnie zbudowali model maszyny (turbiny wodnej) przetwarzającej energię potencjalną i kinetyczną wody na energię mechaniczną. Starannie dobrali materiały konstrukcyjne, kształt łopatek, średnicę wylotową dyszy, rodzaj łożyskowania, a także średnicę wałka, na który nawijane było cięgno. Turbina wykonana przez uczniów konkurowała w kategorii „Moc”, w której liczył się czas, w jakim maszyna wykona zadanie podniesienia ciężarka o masie 5 kg na wysokość 2 m. Stanowisko pomiarowe mierzyło czas wykonania zadania z dokładnością do 1 milisekundy. Był to pierwszy występ naszej drużyny w tak prestiżowym konkursie, dlatego, iż pomimo, że czas podniesienia ciężarka był nieco dłuższy – to i tak się udało (w przeciwieństwie do innych, bardziej doświadczonych drużyn!!!). Serdecznie gratulujemy uczniom chęci podjęcia się startu w tymże konkursie i uzyskania świetnego wyniku.

     • POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ W CHMIELNIKU NAJLEPSZY!!!

     • I miejsce w konkursie kulinarnym "Smaki Gęsiny”

      ,,NADZIEWANE ZAWIJANE I Z KAPUCHĄ SERWOWANE”, właśnie to danie pozwoliło naszym dziewczynom Agacie Długosz i Natalii Koźbiał pod opieką nauczycieli Marty Ficek i Joanny Juszczak, bezapelacyjnie i jednogłośnie wywalczyć I miejsce w konkursie kulinarnym ,,Smaki Gęsiny”, organizowanym w Chmielniku z okazji Święta Niepodległości.            

     • Zwiedzamy Królewskie Miasto Sandomierz i Góry Pieprzowe

     • Tym razem nasi uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę autokarową do Sandomierza. Podczas podróży do Królewskiego Miasta przewodnik zapoznał ich z mijanymi po drodze zabytkami i zmieniającą się przyrodą.

       

      W Sandomierzu uczniowie zwiedzili Rynek i przeszli Podziemną Trasą Turystyczną do Ratusza. Z pomocą systemu audioguide poznali również Bazylikę Katedralną pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W programie zwiedzania znalazły się także Zamek Królewski i kościół pw. św. Jakuba. Po tylu atrakcjach uczniowie udali się na obiad do Restauracji Mariano.

       

      Jeszcze przed opuszczeniem miasta zwiedzili Wąwóz Królowej Jadwigi, a następnie poszli wzdłuż Wisły do autokaru. Przewodnik wymienił również atrakcje turystyczne miasta, które uczniowie będą mogli zobaczyć podczas kolejnej wizyty w Królewskim Mieście. Jeden dzień w Sandomierzu nie wystarczy, ale przynajmniej można poznać historię miasta i jego wybrane obiekty.

       

      Na zakończenie wycieczki szkolnej uczniowie pokonali znów fragment czerwonego Szlaku Walk Partyzanckich Gołoszyce-Annopol, tym razem przechodzący przez rezerwat przyrody Góry Pieprzowe. To była również bardzo dobra okazja do podziwiania panoramy Sandomierza.

       

      Opracował Kamil Król

      Zdjęcia Kacper Jamioł

     • Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna

     •  

      Uczniowie naszej szkoły: Milena Ryk (2a), Julia Kułagowska (2a), Adam Chynek (4a), Justyna Poniewierka (4tż), Natalia Samiec (4tż), Martyna Zawierucha (1a), Emilia Rogala (1a), Wiktoria Bujnowicz (1a), Piotr Kułakowski (1a), Krystian Kowalik (1a), Anna Widomska (1a) i Eliza Łużak (1a), dnia 14 listopada 2023 roku, wzięli udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej. Uczestnicy olimpiady zmagali się z testem zawierającym 30 pytań sprawdzających znajomość mitów i legend starożytnych Greków i Rzymian oraz wiedzę dotyczącą opowieści o bohaterach i herosach.
      Wyniki olimpiady – 6 stycznia 2024 roku.

      Trzymamy kciuki!!!

     • Poznajemy miasto za murami i jego najbliższą okolicę

     • Za nami kolejna wycieczka autokarowa po województwie świętokrzyskim. Tym razem nasi uczniowie wraz z opiekunami wybrali się do Szydłowa i nad Chańczę.

      W drodze przewodnik opowiedział o mijanych atrakcjach turystycznych. Po przyjeździe do Szydłowa uczniowie zwiedzili rynek, synagogę, zamek, Bramę Krakowską, kościół pw.Wszystkich Świętych, ruiny kościoła i szpitala pw. św. Ducha, a także kościół pw. św. Władysława.

      Kolejnym punktem programu było ognisko nad zalewem Chańcza, który jest największym zbiornikiem retencyjnym w naszym województwie. Przez cały dzień dopisywała nam piękna pogoda i przede wszystkim dobre samopoczucie.

      Opracował Kamil Król

      Fot. Monika Brożyna

    • Zakup i dostawa jednorazowa opału w sezonie grzewczym 2023
     • Zakup i dostawa jednorazowa opału w sezonie grzewczym 2023

     • Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku zaprasza do składania ofert na zadanie pn. „Zakup i dostawa jednorazowa opału w sezonie grzewczym 2023” dla   Powiatowego Zespołu  Szkół  w Chmielniku.

      .

       

       

      Szczegóły w załącznikach:

                                  Zapytanie ofertowe

      Załącznik nr 4 – Formularz ofertowy

      Załącznik nr 7 – Oświadczenie

       

      Z poważaniem

      Dyrektor Powiatowego  Zespołu Szkół w Chmielniku

      mgr Sławomir Wójcik

       

     • Podziękowanie od Prezydenta RP

     • Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przesłał naszej szkole oficjalne podziękowania za zorganizowanie XII edycji Narodowego Czytania.

      Otrzymaliśmy także  wyjątkowy egzemplarz dzieła Elizy Orzeszkowej “Nad Niemnem” w przepięknej oprawie i specjalną dedykacją Pary Prezydenckiej.

      Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

     • DRUŻYNY DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW NA PODIUM MISTRZOSTW POWIATU W LEKKOATLETYCE

     •       W Strawczynku 19 października 2023 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadpodstawowych w Lekkoatletyce. Do rywalizacji przystąpili młodzi sportowcy z pięciu szkół powiatowych. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: biegi na dystansie 100m dziewcząt i chłopców, 400 m dziewcząt i chłopców, 800 m dziewcząt, 1500 m chłopców, biegach sztafetowych 4 x 100 m dziewcząt i chłopców, biegach sztafetowych 4 x 400 m dziewcząt i chłopców oraz w skoku w dal dziewcząt i chłopców, a także w pchnięciu kulą dziewcząt i chłopców.

      Nasi reprezentanci w w/w konkurencjach spisywali się bardzo dobrze, zdobywając medale i punkty do klasyfikacji drużynowej.

      Drużynę dziewcząt, która zajęła III miejsce w klasyfikacji drużynowej tworzyły: Bujnowicz Wiktoria, Czerwińska Martyna, Gradkowska Wiktoria, Kwiatkowska Julia, Praśkiewicz Maja, Stemplewska Lena, Ściana Dorota, Bracichowicz Julia, Wierzbicka Gabriela, Majcherska Kornela, Poniewierka Justyna i Jędrzejowska Weronika.

      Natomiast w skład drużyny chłopców, która również wywalczyła III miejsce na podium weszli:

      Gardian Sebastian, Wójcik Konrad, Kmiecik Kamil, Rajca Radosław, Budziński Oliwer, Ciba Michał, Michalski Damian, Pasternak Paweł i Piwowarski Patryk.

       

       

      Opracował:

      Sylwester Panek

     • Noc Bibliotek 2023

     • IX edycja

      „Na każdą chorobę inne lekarstwo, a herbata jest lekarstwem na każdą chorobę.”

      Chińskie przysłowie

       

       

      Noc Bibliotek 2023

       

      W piątkowy jesienny wieczór 20 października, po skończonych lekcjach szkolne bramy nie zostały zamknięte. Biblioteka rozświetliła się aromatycznymi świecami, a panujący półmrok przypominał o tajemnej wiedzy zaklętej w książkach niecierpliwie czekających na odkrycie. Tego wieczoru miało miejsce niezwykłe i jednocześnie długo wyczekiwane wydarzenie jakim jest Noc Bibliotek. Kolejna (już IX edycja) przyciągnęła ponad czterdziestu uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku. Nadmienić można, iż przybyli także absolwenci, którzy z  nostalgią wspominali minione lata szkolne.

      Tegoroczne wydarzenie poświęcone zostało nie tyle literaturze, co kulturze Dalekiego Wschodu, zwłaszcza Chin. Bohaterką spotkania była… herbata jako napój leczniczy.  Każdy z nas lubi jej zapach i smak. Na co dzień nie zdajemy sobie jednak sprawy, jak cenny jest to napar, którym przez wiele stuleci, aż do tej pory (sic!) leczy się choroby i niedomagania. Historię herbaty, jej rodzaje, a także znaczenie dla narodu chińskiego przybliżyło nam polsko-chińskie małżeństwo Osuch, które wraz z dziećmi gościło u nas tego wieczoru. Piotr Osuch i jego żona Ting Ting Xie przygotowali dla uczestników ceremonię parzenia herbaty. Młodzież miała możliwość spróbowania różnych odmian tego „boskiego” naparu, oceny jakości i smaku. Warto dodać, że chińska herbata zasadniczo różni się smakiem od tej dobrze nam znanej. W Chinach traktowana jest jako lekarstwo na wszelkie dolegliwości. I tak na przykład herbata biała obniża ciśnienie krwi i oczyszcza z toksyn; czerwona zalecana jest w zimie, a z kolei zielona powinna królować tylko w lecie ze względu na właściwości wychładzające organizm.

      Dodatkową atrakcją wydarzenia były zajęcia z chińskiej kaligrafii oraz zajęcia plastyczne, które jak zwykle profesjonalnie poprowadziła Katarzyna Milczarek – specjalistka ds. marketingu społecznego w Chmielnickim Centrum Kultury. Całość dopełnił pokaz sztuk walki przygotowany przez Orianę i Oskara – dzieci państwa Osuch, a także słodki poczęstunek przygotowany przez klasę 3 technikum żywienia pod kierunkiem nauczycielek: Mileny Jarek i Marty Ficek. Serdeczne podziękowania składamy na ręce nauczyciela historii Andrzeja Cupryjaka-Sochy, dzięki któremu udało się zaprosić tak wspaniałych gości do naszej szkoły. Spotkanie zostało sfinansowane w ramach zadania publicznego „Program aktywizacji młodzieży w samorządach województwa świętokrzyskiego”.

      Więc może by tak filiżankę zielonej herbaty? 

     • "Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą..."

     • Przed dniem Wszystkich Świętych

      Wszystkich Świętych to dzień, w którym wspomina się zmarłych. Ma ono wymiar powszechny, celebruje się je w każdym kościele katolickim na świecie. Na 1 listopada wyznaczył je papież Grzegorz IV w 837 roku. W Dniu Wszystkich Świętych odwiedzamy rodzinne groby, by wspomnieć zmarłych.

      Przedstawiciele samorządu uczniowskiego odwiedzili miejsca pochówku zmarłych nauczycieli pracujących niegdyć w naszej szkole.

    • Rozstrzygnięcie zapytania ofertowego na realizację zadania pn.: Zakup i dostawa jednorazowa opału w sezonie grzewczym 2023 dla  Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku.
     • Rozstrzygnięcie zapytania ofertowego na realizację zadania pn.: Zakup i dostawa jednorazowa opału w sezonie grzewczym 2023 dla Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku.

     • Chmielnik, dnia  20.10.2023 r.

      Znak sprawy: PZS/Zm/3/2023

       

       

       

      ROZSTRZYGNIĘCIE ZAPYTANIA OFERTOWEGO

                                                                   na realizację zadania

      pn.: „Zakup i dostawa jednorazowa opału w sezonie grzewczym 2023” dla   Powiatowego Zespołu  Szkół 
      w Chmielniku.

       

                     Zamawiający – Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku, ul. Adolfa Dygasińskiego 11, 26-020 Chmielnik informuje, że w wyniku rozstrzygnięcia w/w zapytania ofertowego wybrana została oferta nr 7 złożona przez:

      Europejski Instytut Podologiczny Piotr Bielawski,

      ul. Hetmańska 62/4, 35-078 Rzeszów

      Oferta spełnia warunki zapytania ofertowego oraz uzyskała w ocenie 100,00 pkt. na które składają się punkty
      za cenę.

       

                  Ponadto do przedmiotowego zapytania ofertowego wpłynęły następujące  oferty złożone przez:

       

      • Oferta nr 1 złożona przez WĘGLOPASZ Sp. z o.o., ul. Piątkowska 149/6,   60-648 Poznań, która
       w ocenie uzyskała w kryterium cena 84,78 pkt.
      • Oferta nr 2 złożona przez SKŁAD OPAŁIJ ROSIAK Sylwia Rosiak  97-400 Bełchatów, ul. Skrzetuskiego 1, która w ocenie uzyskała w kryterium cena 85,19 pkt.
      •  Oferta nr 3 złożona przez SAM-BUD-ROL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K. ul. Fabryczna 2, 47-320 Gogolin, która w ocenie uzyskała w kryterium cena 65,10 pkt.
      • PHU ALBERTO, Łaziska 62, 24-335 Łaziska – oferta została odrzucona ze względu na brak kompletu dokumentów

                  Jednocześnie Zamawiający informuję, iż realizacja zamówienia zostanie wykonana w terminie zapisanym w Zapytaniu ofertowym nie dłuższym.

       

      V-ce Dyrektor            /-/ Robert Zawierucha

       

      Otrzymują:

      • Wszyscy uczestnicy postępowania
     • Nabór wniosków o stypendia

     • Przypominamy o rozpoczęciu NABORU WNIOSKÓW o przyznanie stypendiów dla uczniów szkół podstawowych, liceów ogólnokształcących i szkół zawodowych (w tym artystycznych) w województwie świętokrzyskim.

       

      Nabór wniosków potrwa do 15 listopada 2023 roku.

       

      Wszelkie informacje na ten temat, w tym regulamin przyznawania stypendiów, wszelkie niezbędne wzory dokumentów wymaganych w naborze, dane kontaktowe do pracowników zespołów projektowych, można znaleźć pod adresami:

      https://stypendia.swietokrzyskie.pro/

      www.stypendia.sejmik.kielce.pl

       

      Zespoły projektowe programów stypendialnych

     • Nominacja do Plebiscytu Edukacyjnego 2023

     • Redakcja „Echa Dnia” ma przyjemność poinformować, że Szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody w tegorocznej edycji Plebiscytu Edukacyjnego 2023.

      Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się już we wtorek, 24 października. Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w  serwisie internetowym pod adresem: www.echodnia.eu/swietokrzyskie/nauczyciel

      Jednocześnie nominację do nagrody w Plebiscycie otrzymał także dyrektor placówki Sławomir Wójcik.

      Ponadto nominacje otrzymali pracujący w  szkole nauczyciele: Sławomir Wrona i Beata Zaród.

  • Kontakty

   • Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku
   • (+48) 41 354-28-94
   • ul. Dygasińskiego 11, 26-020 Chmielnik Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych