• Zakup i dostawa jednorazowa opału w sezonie grzewczym 2023
     • Zakup i dostawa jednorazowa opału w sezonie grzewczym 2023

     • Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku zaprasza do składania ofert na zadanie pn. „Zakup i dostawa jednorazowa opału w sezonie grzewczym 2023” dla   Powiatowego Zespołu  Szkół  w Chmielniku.

      .

       

       

      Szczegóły w załącznikach:

                                  Zapytanie ofertowe

      Załącznik nr 4 – Formularz ofertowy

      Załącznik nr 7 – Oświadczenie

       

      Z poważaniem

      Dyrektor Powiatowego  Zespołu Szkół w Chmielniku

      mgr Sławomir Wójcik

      Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku zaprasza do składania ofert na zadanie pn. „Zakup i dostawa jednorazowa opału w sezonie grzewczym 2023” dla   Powiatowego Zespołu  Szkół  w Chmielniku.

      .      Szczegóły w załącznikach:

                                  Zapytanie ofertowe

      Załącznik nr 4 – Formularz ofertowy

      Załącznik nr 7 – Oświadczenie


      Z poważaniem

      Dyrektor Powiatowego  Zespołu Szkół w Chmielniku

      mgr Sławomir Wójcik

     • Oddaj krew i pomóż innym!

     • Będzie można honorowo oddać krew. Starostwo Powiatowe w Kielcach wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa organizuje 13 października zbiórkę tego bezcennego leku. W godzinach od 8 do 12 przed budynkiem starostwa stanie krwiobus - mobilny punkt poboru krwi.

      Liczymy na wsparcie krwiodawców 

      Krew potrzebna jest każdego dnia. To bezcenny dar, jaki możemy podarować drugiemu człowiekowi, a którego nie można kupić ani wyprodukować. Może go ofiarować tylko człowiek – Honorowy Dawca Krwi. Pomoc krwiodawców jest stale potrzebna.

      Najbliższa okazja, by oddać krew będzie już 13 października. Tego dnia przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kielcach stanie ambulans RCKiK, w którym będzie można oddać krew w godzinach 8-12.

      Zachęcamy do udziału w akcji honorowego dawstwa krwi szczególnie pracowników kieleckiego starostwa, ale liczymy na włączenie się w naszą zbiórkę krwi wszystkich chętnych, którzy mogą podzielić się tym bezcennym darem.

      Głęboko wierzymy w Waszą gotowość do pomocy innym i zaangażowanie w tak ważną sprawę, jak ratowanie życia poprzez honorowe oddawanie krwi.

      Kto może oddać krew?

      Osoby, które mają od 18 do 65 lat, cieszą się dobrym zdrowiem i ważą co najmniej 50 kilogramów.

      Krew można być pobierana nie częściej niż 6 razy w roku od mężczyzn i nie częściej niż 4 razy w roku od kobiet , przy czym przerwa pomiędzy kolejnymi donacjami nie może być krótsza niż 8 tygodni.

      Szczegółowe informacje o tym, kto może zostać dawcą dostępne są na stronie https://www.rckik-kielce.com.pl/

      Serdecznie zapraszamy w piątek, 13 października na akcję honorowego dawstwa krwi przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kielcach.

      KRWIODAWCY! LICZYMY NA WASZĄ OBECNOŚĆ!!!

     • XVII Spotkania z Kinem o Żydowskich Wątkach

     • Spotkanie z Kinem o Żydowskich Wątkach im. Andrzeja Koziei odbyło się w Chmielnickim Centrum Kultury 6 października 2023 roku. W ramach wydarzenia młodzież obejrzała film pt. „Marzec 68” w reżyserii Krzysztofa Langa oraz spotkała się z główną aktorką p. Vanessą Aleksander.

       

      Film dotyczy burzliwej historii polskiego marca '68 ukazanej z perspektywy młodych ludzi.  W atmosferze pełnej społecznego i politycznego napięcia 1968 roku studenci protestują przeciwko bezprawnemu relegowaniu kolegów z uczelni oraz w obronie zdjętych z afisza „Dziadów. Wśród protestującej młodzieży są także główni bohaterowie filmu: Hania i Janek. Ich rodziny znajdują się po dwóch stronach marcowej barykady. Młodzi i szaleńczo w sobie zakochani, niczym w dramacie  „Romeo i Julia”, w ogarniętym buntem kraju, walczą o swoje uczucie. Jednak ona ma żydowskie pochodzenie, a jego ojciec pracuje w MSW. W tym historycznym momencie – czasie gromkich politycznych burz – czyni to z nich osoby z dwóch różnych, do tego wrogich światów. Oto opowieść o młodzieńczej miłości wpisana w kontekst wydarzeń marca 1968 roku. 

     • 17. Międzynarodowa Konferencja

     • Wzięliśmy udział w 17. Międzynarodowej Konferencji “Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie”  organizowanej w Warszawie w dniach 26-29 września przez  Państwowy Instytut Badawczy NASK i  Fundację "Dajemy dzieciom siłę"

      Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie” jest największym w Polsce cyklicznym wydarzeniem dotyczącym bezpieczeństwa dzieci online. . Głównym Partnerem 17. Międzynarodowej Konferencji była Fundacja Orange, a Partnerami – Librus oraz Google. Wydarzenie zostało objęte patronatami honorowymi Ministerstwa Cyfryzacji oraz Polskiego Komitetu do spraw Unesco.

      W tych dniach dyskutowaliśmy o agresji w internecie zainspirowani wykładem prof. Pyżalskiego.  Debatę  w tym temacie rozszerzymy na spotkaniach ze starszymi osobami w Kole Gospodyń "Młodzi Duchem"  

      Klasa VTip

     • Mistrzostwa Powiatu Kieleckiego Szkół Ponadpodstawowych

     • W dniu 29 września 2023 r. w Bodzentynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kieleckiego Szkół Ponadpodstawowych w biegach przełajowych. W zawodach wzięło udział około 100 zawodniczek i zawodników. Dziewczęta miały do pokonania dystans 1500 m, a chłopcy 2000m w trudnym i wymagającym terenie. W imprezie tej bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Dziewczęta w składzie: Jędrzejowska Weronika, Wierzbicka Gabriela, Praśkiewicz Maja, Gradkowska Wiktoria, Czerwińska Martyna, Mysior Wiktoria i Bujnowicz Wiktoria wywalczyły drugie miejsce, natomiast chłopcy w składzie: Pasternak Paweł, Rajca Radosław, Dyraga Szymon, Pawłowski Mikołaj, Rajca Adam, Orkisz Mateusz, Gardian Sebastian i Żyła Kacper zajęli trzecie miejsce.

      Sylwester Panek

     • Wycieczka-Andrzejówka

     • W dniu 04.10.23 r. uczniowie klasy 1 TŻ i 4 TSI wraz z opiekunami wybrali się na
      pieszą wycieczkę nad zalew „Andrzejówka”.

      Jest to atrakcyjne miejsce, które kusi nie tylko urokiem, ale i wieloma atrakcjami. Celem wycieczki było poznanie przez uczniów środowiska przyrodniczego najbliższej okolicy, upowszechnienie wśród młodzieży zasad ochrony środowiska naturalnego oraz form aktywnego wypoczynku połączonych z integracją międzyklasową. Uczniowie skorzystali m.in. ze ścieżek edukacyjnych z interaktywnymi tablicami, siłowni zewnętrznej i innych atrakcji. Zwieńczeniem wycieczki było zorganizowanie ogniska, pieczenie kiełbasek przy znakomitej muzyce i śpiewie. Nauka i zabawa to idealnie połączenie, przez co uczniowie wspaniale spędzili czas, a na ich twarzach
      nieprzerwanie gościł uśmiech.

      Opracowała: Monika Brożyna

     • Literatura uczy, bawi, wychowuje...

     • Spotkanie autorskie z panią Kazimierą Szczykutowicz

      29 września w naszej bibliotece gościliśmy panią Kazimierę Szczykutowicz - polską poetkę, piszącą liryki, prozę poetycką, haiku, aforyzmy, fraszki, poematy, monodramy oraz poezję dziecięcą.

      Pani Kazimiera przybliżyła uczestnikom historię swojej twórczości i razem z uczniami dokonała interpretacji kilku wybranych wierszy.

      Spotkanie miało na celu przybliżyć zebranym nietuzinkowe podejście do literatury - zdobywanie wiedzy poprzez zabawę.

      Następnie przyszedł czas na pytania uczniów o twórczość poetki. Pani Kazimiera uchyliła rąbka tajemnicy i konspiracyjnie wyznała, że aktualnie pracuje nad swoją pierwszą powieścią. A wiec i proza nie jest jej obca!

      Kwiaty w kolorach tęczy, a także miłe podziękowania i gromkie brawa dla wyjątkowego gościa dopełniły spotkania.

      Natomiast pani Kazimiera obdarowała każdego uczestnika tomikiem swojej poezji.

      Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za to niezwykłe piątkowe spotkanie.

     • W ARS Old Car Muzeum Motoryzacji I rezerwacie przyrody Góra Zelejowa

     • W czwartek 28 września 2023 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę autokarową do Wolicy, aby poznać dzieje wybranych aut zabytkowych. Podczas przejazdu do ARS Old Car Muzeum Motoryzacji przewodnik przedstawił walory turystyczne mijanych miejscowości oraz nawiązał do wybranych aspektów historii motoryzacji.

       

      Po przybyciu do Wolicy uczniowie poznali opowieści o Citroënie 2CV. Lokalny przewodnik zorganizował także konkursy z nagrodami dla uczestników, którzy rozpoznawali dźwięki wybranych aut zabytkowych. Następnie udali się na przejażdżkę po okolicy wozami strażackimi. W Muzeum Motoryzacji mogli także zagrać w komputerowe gry wyścigowe i dzięki technologii VR poznać wnętrza pobliskiej willi Hemplów. Jeszcze przed wyjazdem z Wolicy uczniowie zagrali w gry sportowe na świeżym powietrzu.

      Kolejnym punktem programu było zwiedzanie rezerwatu przyrody Góra Zelejowa. Przewodnik wyjaśnił uczestnikom wycieczki zasady zachowania w tym miejscu. Następnie uczniowie wraz z opiekunami poszli na spacer po rezerwacie, gdzie mogli podziwiać odsłonięcia geologiczne  o ciekawej tektonice i mineralizacji, w tym wapienie dewońskie z przykładami wietrzenia krasowego. To była także doskonała okazja na podziwianie panoramy Gór Świętokrzyskich.

      Naszym podopiecznym przez cały dzień towarzyszyła słoneczna pogoda, dzięki czemu mogli dłużej przebywać na świeżym powietrzu. Połączenie nauki i zabawy podczas zajęć terenowych było idealnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu.

       

      Opracował Kamil Król

     • „Pomiędzy astronomią a astrologią”

     • Spotkanie z prof. Sylwią Konarską – Zimnicką.

      W piątek, 22 września w Chmielnickim Centrum Kultury odbyło się nietuzinkowe spotkanie z prof. Sylwią Konarską-Zimnicką. Tematem przewodnim były dziedziny, które od wieków fascynują ludzkość: astronomia i astrologia.

      W spotkaniu brali uczniowie klasy 1 a liceum ogólnokształcącego.

      Projekt „Biblioteka nie z tej ziemi – plener literacki z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Fun-duszu Promocji Kultury i realizowany jest przez Bibliotekę Publiczną w Chmielniku.

     • Narodowe Czytanie 2023

     • Czytamy "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej

      Narodowe Czytanie 2023

      „Zawsze jest pora i widzieć i mówić prawdę”.

      Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. 15 września br. w Parku Niepodległości odbyła się dwunasta edycja tego ważnego literackiego wydarzenia. Tym razem wybór padł na powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

      Fragmenty utworu czytali m.in.uczniowie naszej szkoły: Maja Pałys i Karol Borek (kl. 2a), Alicja Angielska, Amelia Orkisz i Patrycja Słopiecka (kl. 3 tż) oraz Kacper Więckowski (kl.4 tsi). Prowadzącymi wydarzenie byłi: Magdalena Segda i Adam Chynek (kl. 4a). W spotkaniu uczestniczyli także uczniowie klas 4a i 5 sp wraz z nauczycielami: panią Marią Świerzewską oraz panią Beatą Zaród.

      –– To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”. Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnijmy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i którego znaczenie jest istotne także dla innych narodów naszego regionu – napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji. 

      Organizatorzy spotkania: Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku                                           

                                                       Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku

       

    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

     • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024 w Powiatowym Zespole Szkół w Chmielniku odbędzie się 4 września 2023 r. o godz. 9.00 na hali sportowej.

      Poprzedzi je okolicznościowa msza święta dla uczniów, która rozpocznie się o godz. 8.00 w kościele parafialnym.

     • Ankieta preferencji przewozowych pasażerów w województwie świętokrzyskim

     •  Marszałek Województwa Świętokrzyskiego zaprasza wszystkich do udziału w anonimowym badaniu ankietowym dotyczącym preferencji przewozowych pasażerów w województwie świętokrzyskim.

      Celem badania jest ocena sytuacji rynkowej na poszczególnych kierunkach (liniach) komunikacyjnych w transporcie publicznym oraz analiza zapotrzebowania na przewozy dla poszczególnych linii komunikacyjnych a także, dostosowanie istniejącego systemu komunikacji publicznej do potrzeb społecznych województwa świętokrzyskiego.

      Wyniki przedmiotowego badania zostaną wykorzystane do opracowania analizy transportowej, która dostarczy informacji na temat preferencji przewozowych pasażerów oraz jakości transportu publicznego w województwie.Uzyskane informacje pozwolą na poprawę dotychczas świadczonych usług poprzez określenie i wprowadzenie oczekiwanych standardów usług przewozowych w transporcie zbiorowym.

     • Rekrutacja 2023/2024 - informacje

     • Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku informuje, że w dniu 28 lipca 2023 roku o godzinie 1200 na hali sportowej odbędzie się spotkanie organizacyjne Dyrekcji szkoły z kandydatami przyjętymi do poszczególnych szkół i ich rodzicami.

  • Kontakty

   • Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku
   • (+48) 41 354-28-94
   • ul. Dygasińskiego 11, 26-020 Chmielnik Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych