• Wielkanocna paczka dla Rodaka na Wileńszczyźnie

     • Pomoc najuboższym

      Transporty z paczkami dla naszych Rodaków na Litwie sukcesywnie docierają do Starostwa Powiatowego w Kielcach. W akcję „Wielkanocna Paczka dla Rodaka na Wileńszczyźnie”, której inicjatorem jest starosta kielecki Mirosław Gębski włączył się także Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku. Uczniowie jeszcze raz pokazali, że mają wielkie serca i przygotowali paczki dla najuboższych. Zebrane dary jeszcze przed świętami trafią do Polaków na Litwie, do osób potrzebujących, ubogich, starszych, samotnych oraz rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

     • Mów, czytaj, wygłaszaj... warsztaty z emisji głosu w Chmielnickim Centrum Kultury

     • Młodzież w roli lektorów

      Środowy poranek uczniowie klasy 2 tż spędzili w bardzo nietuzinkowy sposób. Odwiedziliśmy profesjonalne studio nagrań w Chmielnickim Centrum Kultury. Pod czujnym okiem Emila Wójcika, nasza młodzież mogła wcielić się w rolę lektorów i odpowiednio wyćwiczyć dykcję. Praca uczniów polegała na nagraniu słuchowiska literackiego pt. "Bajka o boćku Maćku i cudownej gałązce" autorstwa Alicji Adach-Białowąs. Opracowane słuchowisko będzie dostępne już wkrótce.

      Fot. Katarzyna Milczarek

    • Zakup i dostawa jednorazowa opału w sezonie grzewczym 2023
     • Zakup i dostawa jednorazowa opału w sezonie grzewczym 2023

     • Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku zaprasza do składania ofert na zadanie pn. „Zakup i dostawa jednorazowa opału w sezonie grzewczym 2023” dla   Powiatowego Zespołu  Szkół  w Chmielniku.

       

      Szczegóły w załącznikach:

                                  Zapytanie ofertowe

      Załącznik nr 4 – Formularz ofertowy

      Załącznik nr 7 – Oświadczenie

       

      Z poważaniem

      Dyrektor Powiatowego  Zespołu Szkół w Chmielniku

      mgr Sławomir Wójcik

       

    • Zapytanie cenowe: Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku zaprasza do składania propozycji cenowych na zadanie pn. Zorganizowanie wycieczki firmowej dla pracowników Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku - RUMUNIA-TRANSYLWANIA
     • Zapytanie cenowe: Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku zaprasza do składania propozycji cenowych na zadanie pn. Zorganizowanie wycieczki firmowej dla pracowników Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku - RUMUNIA-TRANSYLWANIA

     • Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku zaprasza do składania propozycji cenowych na zadanie pn. „Zorganizowanie wycieczki firmowej dla pracowników Powiatowego Zespołu  Szkół w Chmielniku  - RUMUNIA-TRANSYLWANIA”.

      Szczegóły w załącznikach:

                                  Zapytanie ofertowe

      Załącznik nr 1 – Formularz ofertowy

      Załącznik nr 2 – Oświadczenie

      Załącznik nr 3 – Wzór umowy

       

      Z poważaniem

      Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku

      mgr Sławomir Wójcik

       

      Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku zaprasza do składania propozycji cenowych na zadanie pn. „Zorganizowanie wycieczki firmowej dla pracowników Powiatowego Zespołu  Szkół w Chmielniku  - RUMUNIA-TRANSYLWANIA”.

      Szczegóły w załącznikach:

                                  Zapytanie ofertowe

      Załącznik nr 1 – Formularz ofertowy

      Załącznik nr 2 – Oświadczenie

      Załącznik nr 3 – Wzór umowy


      Z poważaniem

      Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku

      mgr Sławomir Wójcik


    • Bitwa na drobiowe smaki 2
     • Bitwa na drobiowe smaki 2

     • Konkurs Kulinarny Bitwa na drobiowe smaki 2, skierowany do uczniów szkół średnich z województw: małopolskiego i świętokrzyskiego, odbył się 21 i 22 lutego 2023 r. w Kielcach w Studiu Kulinarnym – Domowa Spiżarnia. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęły: Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.  

       

      Głównym „bohaterem” zmagań był kurczak, a został nim nieprzypadkowo, ponieważ projekt jest realizowany przez Krajową Federację Hodowców Drobiu i Producentów Jaj.

      W konkursie rywalizowało 12 drużyn z obu województw. Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku reprezentowały uczennice z klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych: Natalia Koźbiał i Agata Długosz pod opieką p. Marty Ficek.

      Azjatyckie smaki z wolnego wybiegu i Faszerowane, nadziewane byle dobrze oskubane –  to dania, które zagwarantowały uczennicom zakwalifikowanie się do drugiego etapu eliminacji regionalnych.                

      Jury, oceniające dania pod względem smakowym i wizualnym, składało się ze znanych i profesjonalnych mistrzów sztuki kulinarnej. Przewodniczącym komisji był p. Łukasz Konik – jedna z najciekawszych postaci polskiej branży kulinarnej. Obecnie zarządza jednym z największych w Polsce cateringów dietetycznych. Jako kreatywny poszukiwacz niezwykłych smaków i eksperymentator pokazuje, że polska kuchnia nie musi być nudna. Widzom telewizyjnym jest znany z programów: Pytanie na śniadanie (TVP2) oraz MasterChef Junior  (TVN).

      Nic więc dziwnego, że dla uczennic udział w konkursie i możliwość poznania p. Łukasza Konika były wspaniałym przeżyciem, przygodą i doświadczeniem.

     • "Antymina"

     • 21 lutego 2023 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w Artystycznym Programie Profilaktyki Uzależnień
      „ANTYMINA”, podczas którego raper Mirosław Kolczyk „Kolah”, przestrzegał młodzież przed zgubnym
      działaniem alkoholu oraz narkotyków.

      Podzielił się swoją historią życia, uzależnieniem oraz konsekwencjami jakie poniósł. Opowiedział jak zdał sobie sprawę ze swojej życiowej sytuacji a także jaką przeszedł drogę do obecnego życia w trzeźwości. Spotkanie było przeplatane muzyką rap.

     • Pół żartem, pół serio, czyli carvingu ciąg dalszy

     • Przebywałem raz na rybach
      na słonecznych Karaibach,

      gdzie od rana mocząc wędkę,
      miałem z krabem pogawędkę.

                                         Bogusław Michalec

      Kraby (i nie tylko) w wykonaniu klasy I tż - niestety nie z Karaibów :)

     • Lekcjez adwokatem

     • Uczniowie klasy policyjno-prawnej kolejny raz w cyklu zajęć, prowadzonych ze specjalistami w
      ramach lekcji z edukacji prawnej, spotkali się z Panią Adwokat Urszulą Kłonicką - Šedovič.

      Jednym z celów spotkania było przybliżenie jego uczestnikom roli zawodu adwokata, ukazanie nie tylko prestiżu tego zawodu, ale także ogromnej odpowiedzialności, jaka jest z nim nierozerwalnie związana. Zapoznanie młodzieży ze sposobem organizacji oraz podstawowymi zasadami funkcjonowania polskiego wymiaru sprawiedliwości. Sposób przekazywanych treści oraz ich merytoryczna wartość pozwalają młodym ludziom na wzbudzenie zainteresowania własną drogą rozwoju, nie tylko edukacyjną ale także i życiową.
      Zajęcia z Panią Adwokat są wstępem do udziału klasy w ogólnopolskim programie zainicjowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości, "Problemy Prawa? Prosta sprawa!";.
      Pani Urszula Kłonicka - Šedovič jest absolwentką naszej szkoły, tym bardziej cieszymy się mogąc
      korzystać z wiedzy fachowca.

      Dziękujemy!

    • Spotkanie z rodzicami
     • Ogłoszenie

     •  

      Spotkanie z rodzicami odbędzie się 

      26  stycznia (czwartek) 2023 roku o godzinie 16.

       

      Zapraszamy

     • Ballady w Minecraft

     • Pierwsza połowa stycznia przyniosła zakończenie działań w ramach projektu edukacyjnego pn. Ballady w Minecraft, który miał na celu uczczenie Roku Romantyzmu Polskiego. Całość przedsięwzięcia koordynowała p. Iwona Gralec – nauczyciel doradca metodyczny ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

      Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku reprezentowali (tworząc 6 zespołów): Jakub Bielaszka (4tip), Bartłomiej Bracichowicz (4tip), Jan Głuszek (4tip), Dominik Janasz (4tip), Maciej Kania (4tip), Bartłomiej Kaniecki (4tip), Olga Kogut (4tip), Krzysztof Kozera (4tip), Grzegorz Kuczaj (4tip), Konrad Mierzwa (4tip), Szymon Szafarczyk (4tip), Antoni Zych (4tip), Krzysztof Banasik (4tps), Hubert Bandura (4tps), Michał Ciba (4tps), Szymon Majewski (4tps), Patryk Piwowarski (4tps), Kacper Wawszczyk (4tps). Opiekunem uczniów była p. Beata Zaród.

      Każda z grup miała za zadanie wybrać jeden utwór balladowy z epoki romantyzmu i zbudować jego świat w grze Minecraft.

      Praca zespołowa nad projektem wymagała nie tylko biegłej znajomości lektur i umiejętności tworzenia w grze, ale również wizjonerstwa, kreatywności i wytrwałości. Uczniowie budowali światy, zgrywali mapy, aby w przyszłości można je było rozbudowywać. Nagrali również filmiki, pokazujące stworzone przez nich prace. Efekty działań pokazały, że doskonale poradzili sobie z tym innowacyjnym zadaniem.

       

     • Krajobraz naturalny i kulturowy

     • Pod koniec tygodnia uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na objazd autokarowy trasą: Chmielnik - Umianowice - Pińczów - Włochy - Śladków Duży - Chmielnik.

      W trakcie podróży przewodnik przedstawił walory krajoznawczo-historyczne mijanych miejscowości. Pierwszym punktem zwiedzania był Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach, gdzie uczniowie zobaczyli Nidarium, zwiedzili stacyjkę kolejki wąskotorowej i śledzili życie ptaków z wieży widokowej. Z zainteresowaniem wszyscy słuchali opowieści lokalnych przewodników.

      Kolejnym celem podróży był Pińczów. Najpierw cała grupa udała się do Muzeum Regionalnego, gdzie znajdują się wystawy poświęcone historii miasta, pradziejom i etnografii Ponidzia (ze szczególnym uwzględnieniem twórczości Adolfa Dygasińskiego), a także dotyczące kultury judaizmu.

      Po zwiedzaniu wszyscy udali się na obiad. Następnie uczniowie zobaczyli Sanktuarium Matki Bożej Mirowskiej i Dom Ariański. W dalszą drogę pojechali autokarem do miejscowości Włochy, gdzie poznali historię monumentalnego pomnika wzniesionego przez Walentego Kąckiego herbu Dołęga ku czci Zygmunta Gonzagi Myszkowskiego, założyciela Ordynacji Pińczowskiej. Ostatnim punktem objazdu był Śladków Duży i ruiny pałacu, któremu uczniowie przyglądali się z autokaru. Kolejna wycieczka szkolna była  bardzo udana.

     • Trwają egzaminy zawodowe

     • Dla przyszłych techników to egzamin bardzo ważny, a uzyskać dyplom wcale nie jest łatwo. Różne zawody, a więc różne zadania.

      Dla przyszłych techników to egzamin bardzo ważny, a uzyskać dyplom wcale nie jest łatwo. Egzamin nie jest łatwiejszy od matury, ani mniej ważny. By zdać część praktyczną trzeba zdobyć co najmniej 75 procent punktów, w przypadku części pisemnej próg zdawalności wynosi 50 procent. Egzaminy potrwają do końca tygodnia.

      Trzymamy kciuki,

     • Banan, gruszka, dwa jabłuszka...

     • Dzięki sztuce carvingu nawet najzwyklejsze owoce mogą uzyskać całkowicie nowy, niesamowity kształt. Udowodnili to uczniowie I klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych na zajęciach dekorowania potraw :)                                                         

     • Udział naszych uczennic w XIV Międzynarodowym Konkursie Artystycznym im. Włodzimierza Pietrzaka

     •  

      Uczennice naszej szkoły - Weronika Jędrzejowska (z klasy 4 thżp), Justyna Poniewierka (z klasy 3 tż), Natalia Samiec (klasy 3 tż) oraz Kinga Lech (z klasy 4 thżp) - już wysłały swoje prace plastyczne o tematyce historycznej na XIV Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka, który jest zorganizowany przez Fundację „PRO ARTE CHRISTIANA”. Finał konkursu odbędzie się 23 kwietnia 2023 r. w Kaliszu. Uczennice przygotowywały prace pod kierunkiem nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie - Pana Kamila Króla. Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom konkursu!

    • Boże Narodzenie 2022
     • Boże Narodzenie 2022

     • Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru
       przyniesie Państwu spokój i radość.
      Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia
       żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje
       pomyślnością  i szczęściem.

                                          

        

       

        Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia życzą:
                                              dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy

      i  uczniowie
                                                          
      Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku

       

     • Jasełka 2022

     •  

      Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to czas wyczekiwany szczególnie przez dzieci, ale także przez dorosłych. Magię świąt w Powiatowym Zespole Szkół w Chmielniku można było poczuć za sprawą jasełek wystawionych przez uczniów, którzy wcieli się w postacie biblijne.W szkole zapanował świąteczny klimat.

      Młodzież zaprezentowała swoje talenty, a jasełkom towarzyszyły kolędy i pastorałki. Społeczność szkolna dziękuje wszystkim obecnym za przybycie na jasełka oraz za pracę włożoną w ich przygotowanie.

       

  • Kontakty

   • Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku
   • szkola@pzschmielnik.pl
   • (+48) 41 354-28-94
   • ul. Dygasińskiego 11, 26-020 Chmielnik Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych