• Bitwa na drobiowe smaki 2
     • Bitwa na drobiowe smaki 2

     • Konkurs Kulinarny Bitwa na drobiowe smaki 2, skierowany do uczniów szkół średnich z województw: małopolskiego i świętokrzyskiego, odbył się 21 i 22 lutego 2023 r. w Kielcach w Studiu Kulinarnym – Domowa Spiżarnia. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęły: Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.  

       

      Głównym „bohaterem” zmagań był kurczak, a został nim nieprzypadkowo, ponieważ projekt jest realizowany przez Krajową Federację Hodowców Drobiu i Producentów Jaj.

      W konkursie rywalizowało 12 drużyn z obu województw. Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku reprezentowały uczennice z klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych: Natalia Koźbiał i Agata Długosz pod opieką p. Marty Ficek.

      Azjatyckie smaki z wolnego wybiegu i Faszerowane, nadziewane byle dobrze oskubane –  to dania, które zagwarantowały uczennicom zakwalifikowanie się do drugiego etapu eliminacji regionalnych.                

      Jury, oceniające dania pod względem smakowym i wizualnym, składało się ze znanych i profesjonalnych mistrzów sztuki kulinarnej. Przewodniczącym komisji był p. Łukasz Konik – jedna z najciekawszych postaci polskiej branży kulinarnej. Obecnie zarządza jednym z największych w Polsce cateringów dietetycznych. Jako kreatywny poszukiwacz niezwykłych smaków i eksperymentator pokazuje, że polska kuchnia nie musi być nudna. Widzom telewizyjnym jest znany z programów: Pytanie na śniadanie (TVP2) oraz MasterChef Junior  (TVN).

      Nic więc dziwnego, że dla uczennic udział w konkursie i możliwość poznania p. Łukasza Konika były wspaniałym przeżyciem, przygodą i doświadczeniem.

     • "Antymina"

     • 21 lutego 2023 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w Artystycznym Programie Profilaktyki Uzależnień
      „ANTYMINA”, podczas którego raper Mirosław Kolczyk „Kolah”, przestrzegał młodzież przed zgubnym
      działaniem alkoholu oraz narkotyków.

      Podzielił się swoją historią życia, uzależnieniem oraz konsekwencjami jakie poniósł. Opowiedział jak zdał sobie sprawę ze swojej życiowej sytuacji a także jaką przeszedł drogę do obecnego życia w trzeźwości. Spotkanie było przeplatane muzyką rap.

     • Pół żartem, pół serio, czyli carvingu ciąg dalszy

     • Przebywałem raz na rybach
      na słonecznych Karaibach,

      gdzie od rana mocząc wędkę,
      miałem z krabem pogawędkę.

                                         Bogusław Michalec

      Kraby (i nie tylko) w wykonaniu klasy I tż - niestety nie z Karaibów :)

     • Lekcje z adwokatem

     • Uczniowie klasy policyjno-prawnej kolejny raz w cyklu zajęć, prowadzonych ze specjalistami w
      ramach lekcji z edukacji prawnej, spotkali się z Panią Adwokat Urszulą Kłonicką - Šedovič.

      Jednym z celów spotkania było przybliżenie jego uczestnikom roli zawodu adwokata, ukazanie nie tylko prestiżu tego zawodu, ale także ogromnej odpowiedzialności, jaka jest z nim nierozerwalnie związana. Zapoznanie młodzieży ze sposobem organizacji oraz podstawowymi zasadami funkcjonowania polskiego wymiaru sprawiedliwości. Sposób przekazywanych treści oraz ich merytoryczna wartość pozwalają młodym ludziom na wzbudzenie zainteresowania własną drogą rozwoju, nie tylko edukacyjną ale także i życiową.
      Zajęcia z Panią Adwokat są wstępem do udziału klasy w ogólnopolskim programie zainicjowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości, "Problemy Prawa? Prosta sprawa!";.
      Pani Urszula Kłonicka - Šedovič jest absolwentką naszej szkoły, tym bardziej cieszymy się mogąc
      korzystać z wiedzy fachowca.

      Dziękujemy!

   • Kontakty

    • Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku
    • (+48) 41 354-28-94
    • ul. Dygasińskiego 11, 26-020 Chmielnik Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych