• Udział w X Spotkaniach z Kinem o Żydowskich Wątkach

     • Poprzez spotkanie  z filmem, przez warsztaty edukacyjne z aktorem oraz spacer z przewodnikiem po ulicach naszego miasteczka młodzież z klasy 3 TIp miała możliwość posmakować historii. Mija bowiem 79 lat od pierwszej deportacji Żydów z miejscowego getta do obozu Zagłady w Treblince oraz 470. rocznica lokacji Chmielnika.

      W tym roku uczniowie klasy 3 Tip mogli obejrzeć dramat pt. „Mistrz”, który przedstawia losy polskiego pięściarza i więźnia KL Auschwitz Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, a następnie porozmawiać o filmie z Piotrem Głowackim, odtwórcą roli głównej. 

      29 września 2021 r.młodzież  zwiedziła  również Ośrodek Edukacyjno- Muzealny „Świętokrzyski Sztetl”.

    • Konkurs Bóbr
     • Konkurs Bóbr

     • Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w konkursie Bóbr-MAP II, rozgrywanym na tych samych zasadach co konkurs Bóbr – szczegóły w zakładce Bóbr-MAP na stronie www.bobr.edu.pl .

      Nagrodą w tym konkursie jest wzięcie udziału w projekcie Mistrzostwa w Algorytmice i Programowaniu – MAP, ważnej części Programu Rozwoju Talentów Informatycznych na lata 2019-2029 https://map.org.pl

      Udział ten będzie się realizował poprzez zaproszenie do kółek projektu lub na obóz naukowo-treningowy projektu MAP, który odbędzie się nie później niż w marcu 2022r. Do udziału w projekcie zaproszonych zostanie od 50 do 100 uczennic/uczniów najlepszych w konkursie. 

      Konkurs Bóbr-MAP II odbędzie się w dniu 30.09.br (czwartek) o godz. 13.00.

      Wcześniej trzeba się zarejestrować u p.Stanek.

     • Narodowe Czytanie 2021

     • X jubileuszowa edycja

      10 września br. na chmielnickim rynku odbyła się X jubileuszowa edycja Narodowego Czytania. Powiatowy Zespół Szkół był wspólorganizatorem tego wydarzenia. W tym roku czytaliśmy utwór Gabrieli Zapolskiej pt. "Moralność Pani Dulskiej". W spotkaniu brali udział uczniowie trzeciej klasy liceum ogólnokształcącego oraz pierwszej klasy technikum żywieniowego. Lektorami były m.in.: Natalia Jasik, Oleksandra Dovgan oraz Dominika Śliwa - uczennice klasy trzeciej liceum ogólnokształcącego.

      Narodowe Czytanie to akcja ogólnopolskiego czytania wybitnych dzieł literatów polskich zainicjowana przez Parę Prezydencką.

     • Kurs 9-10.09.2021 dla klasy IVTIŻ

     • W dniach 9-10 września 2021 klasa IV TIŻ wyjechała do pięknego miejsca u stóp Gór Swiętokrzyskich, gdzie w ośrodku edukacyjnym Wólka Milanowska brała udział w kursie w ramach  projektu pod nazwą „Kształcenie zawodowe gwarancją rozwoju Powiatu Kieleckiego”, realizowanego przez  Starostwo Powiatowe w Kielcach wraz z partnerem - Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

      Opiekunami były p. J. Juszczak, M. Ficek i D.Stanek

    • Wspieramy kształcenie zawodowe
     • Wspieramy kształcenie zawodowe

     • O tym, że praktyka czyni mistrza, wiadomo nie od dziś. Powiat Kielecki, mając na uwadze rozwój umiejętności zawodowych młodzieży z powiatowych zespołów szkół w Chęcinach, Chmielniku i Łopusznie, umożliwił im udział w dodatkowych stażach. Z tej okazji skorzystało ponad 80 uczniów ( w tym 30 uczniów naszej szkoły), którzy nie tylko pogłębili swoją wiedzę, ale i otrzymali finansowe stypendium.    

       

      Organizacja miesięcznych staży u pracodawców odbyła się w ramach projektu pod nazwą „Kształcenie zawodowe gwarancją rozwoju Powiatu Kieleckiego”, realizowanego przez  Starostwo Powiatowe w Kielcach wraz z partnerem - Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Powiat na to zadanie pozyskał ponad 2,6 mln zł unijnego dofinansowania.

      Ze staży w ramach projektu mogli skorzystać uczniowie kształcący się w zawodach: technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik usług fryzjerskich, technik ekonomista i technik budownictwa.  Staże odbywali m.in. w Banku Spółdzielczym we Włoszczowie, Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Komornikach, Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach, Zakładzie Ogólnobudowlanym „Petrus”, Przedszkolu Samorządowym w Chmielniku, barze „Rondo” w Chmielniku, przedsiębiorstwie Webzileo Agencja Interaktywna czy w Szpitalu Powiatowym w Chmielniku.

       

      Pracodawcy, którzy przyjęli pod swoje skrzydła stażystów otrzymali środki finansowe na przygotowanie stanowiska pracy dla młodzieży. - Kupiłam statyw pod główki treningowe.  Bardzo przydatny i wygodny do nauki. To na nim stażystki mogą poćwiczyć strzyżenie i czesanie - mówi Barbara Zając. - Na potrzeby stażystów zakupiliśmy m.in. naprawcze zestawy narzędzi dla informatyków - dodaje Tomasz Biernacki.

      Projekt przewidział także wsparcie finansowe dla stażystów. Każdy z nich otrzymał  stypendium  w wysokości 2100 zł.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego w Powiatowym Zespole Szkół w Chmielniku

     • „Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.”

       Stefan Żeromski

       

      1 września br. w Powiatowym Zespole Szkół w Chmielniku odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021/2022. Ze względu na warunki epidemiologiczne, spotkanie klas pierwszych odbyło się na hali sportowej. Tym samym zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców rozpoczął się bardzo szczególny czas. 

      Wszystkim naszym Uczniom, którzy dzisiaj rozpoczęli przygodę z nauką, życzymy samych sukcesów na każdym etapie edukacji, osiągania kolejnych wyżyn i rozwijania swoich umiejętności. 

      Rodzicom i Nauczycielom życzymy cierpliwości i wytrwałości w  wychowywaniu  młodego pokolenia, a także poczucia satysfakcji z osiągania przez podopiecznych jak najlepszych rezultatów.

   • Kontakty

    • Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku
    • szkola@pzschmielnik.pl
    • (+48) 41 354-28-94
    • ul. Dygasińskiego 11, 26-020 Chmielnik Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych