• Powiatowy Zespół Szkół

• Zapraszamy

• Możliwości rozwoju

• STAWIAMY NA ROZWÓJ UCZNIA, dlatego w ramach nauki w szkole proponujemy:

• Staże i praktyki u pracodawców krajowych i zagranicznych – projekt Erasmus+ i inne.
            • Specjalistyczne kursy zawodowe podwyższające dotychczasowe kwalifikacje- projekt UE
            • Wizyty studyjne u pracodawców z poszczególnych branż.
            • Dodatkowe zajęcia językowe i ogólnokształcące - projekt UE:
            • Możliwość nauki języków obcych- język angielski, język niemiecki.
            • Zajęcia poszerzające wiedzę zawodową - mechaniczne, gastronomiczne, informatyczne,  turystyczne
            • Innowacje pedagogiczne -,  zawodowo - językowe, warsztaty samorządowe, turnieje.
            • Profesjonalne i kompleksowe doradztwo edukacyjno-zawodowe - planowanie indywidualnej ścieżki kariery.
            • Udział w branżowych konkursach zawodowych,  turniejach, targach  pracy.
            • Udział w festynach i imprezach szkolnych,  środowiskowych, zawodach i konkursach.
            • Realizację projektów regionalno - kulturowych, ekologicznych i historyczno– społecznych, np. rajdy  rowerowe, spływy kajakowe, geocaching, obywatelskich, patriotycznych i plastycznych.
            • Nowoczesną bazę dydaktyczną.
            • Różnorodną aktywność sportowo – rekreacyjną
            • Rekreację
      • Projekty i programy realizowane w PZS Chmielnik

• Polsko-Niemiecka Wymiana Młodzieży
          • Realizacja w latach 2019-2024

• „Dziś Uczeń – Jutro Student”.
          • Projekt „Dziś Uczeń – Jutro Student”.- złożyliśmy wniosek aplikacyjny.

• „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”

• Program Rządowy Aktywna tablica na lata 2020-2024
          • „STAŻ WE WŁOSZECH TO DOBRY START W DOROSŁE ŻYCIE"
          • Projekt przewidziany do realizacji na lata 2021 – 2022 (Rimini - Włochy)

Budżet projektu – 451.113,11zł

Beneficjenci – 40 uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku z zawodów: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik informatyk, technik pojazdów samochodowych.

• Projekty Mobilności
          • Realizacja projektów mobilności przygotowuje uczniów naszej szkoły do funkcjonowania na europejskim rynku
            pracy.

• OSE HERO
          • To inicjatywa adresowana do nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych podłączonych do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej lub będących w procesie podłączania. W projekcie może wziąć udział każdy nauczyciel, niezależnie od tego, jakiego przedmiotu uczy, a także dyrektor, szkolny pedagog, psycholog lub bibliotekarz.

• „Świętokrzyski programu stypendialnego dla uczniów szkół zawodowych”.
          • „Kształcenie zawodowe gwarancją rozwoju Powiatu Kieleckiego”.