• Projekty mobilności - sprawozdania

• Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku 02.11.2022 zakończył realizację projektu: pt. ,,Staż we Włoszech to dobry start w dorosłe życie” wyjazd młodzieży do Rimini we Włoszech.

Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach programu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER.

Łączny budżet projektów to kwota 105 452 euro co stanowi 451 113,11 zł.
        Beneficjentami projektu było 40 uczniów z technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum informatycznego i technikum pojazdów samochodowych.
        Celami projektu było umożliwienie uczniom lepszego przygotowania się do warunków, jakie panują na europejskim rynku pracy, dlat egoteż uczestnicy mogli zapoznać się z organizacją i techniką pracy przedsiębiorstw gastronomicznych, informatycznych i mechanicznych, a także rozwijać swoje umiejętności i kompetencje zawodowe oraz językowe, poznać walory turystyczne, kulturowe
        i historię Włoch kraju w którym odbywali 4 tygodniowy staż. Staż był realizowany w terminie 09.05- 03.06.2022 r.

Korzyści dla ucznia:
         realizacja praktyk zawodowych we Włoszech przez okres 4 tygodni,
         udział w zajęciach z przygotowania językowego (język włoski zawodowy), z przygotowania
        kulturowego oraz w warsztatach psychologiczno – pedagogicznych,
         otrzymanie kieszonkowego na wyjazd ok. 3000zł
         udział w wycieczkach kulturowych (Rimini, Florencja, Wenecja, San Marino, Asyż)
         uzyskanie certyfikatu potwierdzającego odbycie praktyk zawodowych u włoskiego
        pracodawcy
         uzyskanie certyfikatu Europass Mobilność który jest honorowany we wszystkich krajach UE.

Przygotowała: Milena Jarek