• IX edycja Dyktanda Niepodległościowego

• 03.10.2021 11:24
      • Dyktando...

• IX EDYCJA DYKTANDA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO
        29. września br. odbył się pierwszy (wewnątrzszkolny) etap Dyktanda Niepodległościowego. Koordynatorem wydarzenia w naszej szkole była Pani Beata Zaród.
        W eliminacjach do dalszego etapu wzięło udział 25. uczniów, dla których zawiłości ortograficzne nie miały żadnych tajemnic.
        Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to wyjątkowy projekt edukacyjny adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do przybliżenia najważniejszych postaci i wydarzeń ze współczesnej historii Polski oraz pretekst do poznawania języka ojczystego. Jest wreszcie Dyktando szczególną, aktywną formą wspólnych obchodów Święta Niepodległości.
        W roku 2021 uczestnikami projektu są szkoły i uczniowie z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego, pomorskiego oraz, mamy nadzieję, po raz pierwszy - województwa łódzkiego.
        Tegoroczna edycja Dyktanda przygotowywana jest w gronie wieloletnich partnerów-koordynatorów wojewódzkich, zaangażowanych we wspólnej misji edukacyjnej.
        Tegoroczne dyktando przywołało pamięć powstań śląskich - to ważny fragment naszej historii, to nasz szczególny ukłon dla historii Śląska.