• 25 marca - Światowy Dzień Czytania Tolkiena

• 26.03.2024 09:21
      • Happening w naszej szkole
      • 25 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Zainicjowany przez członków angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego w 2003 roku stał się wyjątkowym dniem dla wszystkich miłośników powieści mistrza fantasy.
        Z tej okazji uczniowie naszej szkoły postanowili w niezwykły sposób uczcić ten dzień. Od tygodnia młodzież przygotowywała plakaty, ulotki, cytaty i fragmenty tekstów, które finalnie zostały wykorzystane w poniedziałek 25 marca.
        Postanowiliśmy "wyjść do ludzi" z twórczością Tolkiena - i wyjątkowo - zamiast ograniczać się do pomieszczenia bibliotecznego - zorganizowaliśmy literacki happening na szkolnym korytarzu.
        Zainteresowanie było ogromne, natomiast uczniowie z aktywu bibliotecznego przez cały dzień na każdej przerwie w najlepszy dla siebie sposób zachęcali rówieśników do wzięcia udziału w akcji. Wywiązały się ciekawe dyskusje na temat twórczości Tolkiena oraz samego gatunku fantasy. Czytaliśmy także fragmenty "Władcy Pierścieni" oraz "Dzieci Hurina".
        Ponadto odbyły się dwa konkursy literackie, w których udział wzięli uczniowie z klasy 1a, 1 tps oraz 3 tż.
        Happening zakończył się rozdaniem nagród dla wszystkich biorących udział w tym ciekawym wydarzeniu.