•  Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
      • Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka

• 20.04.2022 12:25
      • Zajęcia czytelnicze
      • W środę 13 kwietnia uczniowie klas: 2a, 3ti, 3tps i 4 tżi wzięli udział w zajęciach czytelniczych przeprowadzonych przez pracowników Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach.
        Tematyka spotkania dotyczyła korzyści płynących z czytania. Młodzież dyskutowała na temat rynku wydawniczego oraz popularnych książek. Próbowała także odpowiedzieć na pytanie - jaki wpływ na zdrowie i psychikę człowieka może mieć regularne czytanie. Mało kto wie, że książka jest skutecznym środkiem w zapobieganiu depresji.
        Uczniowie mieli możliwość obejrzenia zbiorów bibliotecznych, w tym rzadkich starodruków.
        Dodatkowo, nasza biblioteka otrzymała w prezencie pamiątkowe albumy, które zasilą księgozbiór podręczny.