• Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

• 26.11.2021 r. w Powiatowym Zespole Szkół w Chmielniku odbył się etap szkolny LXIII edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Podobnie jak w latach ubiegłych, tegoroczny program Olimpiady dzielił się na zmienny blok tematyczny pod hasłem „Demokratyczne Państwo Prawne” oraz stały blok tematyczny:

- Procesy Społeczno-gospodarcze we Współczesnym Świecie i Polsce,

- Struktury i Mechanizmy  Życia Politycznego w Polsce i na Świecie.

Życzymy powodzenia i czekamy na wyniki.

A. Cupryjak-Socha

• "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach"

• Szkolne Koło Wolontariatu

Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku przyłączył się do ogólnopolskiej akcji bożonarodzeniowej pn.: "Paczka dla Rodaka na Kresach", mającej na celu wsparcie naszych Rodaków zamieszkujących Wileńszczyznę. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu przeprowadzili zbiórkę m.in.długoterminowej żywności, środków czystości oraz artykułów chemicznych. Zebrane produkty dostarczyli do siedziby Starostwa Powiatowego w Kielcach.

Dzięki szczodrości uczniów przygotowane paczki trafią do najbardziej potrzebujących Polaków zamieszkujących Kresy i sprawią, że dla wielu z nich tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą lepsze.

• 11 listopada 2021 r.

Święto Niepodległości to znamienna data dla każdego Polaka. Uczniowie, Nauczyciele oraz Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku uczestniczyli w głównych obchodach tego ważnego wydarzenia. Świętowanie rozpoczęło się celebracją Mszy Świętek w intencji Ojczyzny, której przewodniczył proboszcz chmielniickiej parafii - Waldemar Krochmal. Następnie oodbył się przemarsz ulicami miasta. W Parku Niepodległości, pod Pomnikiem Wdzięczności szkolna delegacja złożyła kwiaty i znicz.

• Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna

• Uczniowie klasy 2a: Aleksandra Bednarska, Klara Styczeń, Gabriela Wierzbicka, Zuzanna Lipa i Adrian Kostecki, dnia 15 listopada 2021 roku, wzięli udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej. Uczestnicy olimpiady zmagali się z testem zawierającym  30 pytań sprawdzających znajomość mitów i legend starożytnych Greków i Rzymian oraz wiedzę dotyczącą  opowieści o bohaterach i herosach.

Olimpiadę, w oparciu o materiały przygotowane przez firmę edukacyjną „Olimpus”, zorganizowała i
            przeprowadziła Maria Świerzewska.

Wyniki olimpiady – 28.12.2021 roku. Trzymamy kciuki!!!

• "Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie, a na tej fladze, biel i czerwień...".

W związku z nadchodzącym Świętem Niepodległości młodzież szkolna przygotowała pod kierunkiem pana Andrzeja Cupryjaka-Sochy okolicznościowe nagranie upamiętniające to ważne wydarzenie.

• WYNIKI XIII SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "MISTRZ RACHUNKÓW"

•           30 września 2021 roku odbył się pierwszy etap trzynastego szkolnego konkursu matematycznego "Mistrz Rachunków". Brali w nim udział uczniowie klas pierwszych i drugich liceum ogólnokształcącego i technikum. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności sprawnego wykonywania działań w zbiorze liczb rzeczywistych bez użycia kalkulatora, wdrażanie uczniów do udziału w konkursach i zdrowej rywalizacji oraz wyłonienie Szkolnego Mistrza Rachunków.

Do finału zakwalifikowały się następujące osoby:

Adam Chynek kl. 2a LO

Natalia Jasik kl. 3a LO

Zuzanna Lipa kl. 2a LO

Aleksandra Bednarska kl. 2a LO

Eunika Wieczorek kl. 2TSI

Szymon Wolny kl. 1 TSI

Drugi etap konkursu odbędzie się w maju.

Organizatorzy:

Anna Mattusch

Robert Gajek

• „Multitest” – Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny

• Kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego pn. „Multitest” – za nami!

„Multitest” – Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny

Uczniowie klasy 2a: Aleksandra Bednarska, Klara Styczeń, Gabriela Wierzbicka
            i Adam Chynek
            przez 60 minut zmagali się z testem zawierającym 26 pytań sprawdzających
             umiejętność czytania ze zrozumieniem, znajomość historii i teorii literatury, wiadomości z zakresu
            nauki o języku  oraz zasad gramatyki i ortografii.
            Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny przeprowadzony został w oparciu o materiały
            przygotowane przez Centrum Edukacji Szkolnej z siedzibą w Warszawie (koordynatorem
            konkursu była Maria Świerzewska).

Wyniki konkursu – 13.12.2021 roku. Trzymamy kciuki!!!

• Wieczór z mitami

• Literacka przygoda

W piątkowy wieczór 5 listopada br., w szkolnej bibliotece miało miejsce wydarzenie czytelnicze pn. Wieczór z mitami. Spotkanie poprowadził Michał Brzoza - historyk, przewodnik w OEM "Świętokrzyski Sztetl", współorganizator największego festiwalu fantastyki w regionie Sabat Fiction-Fest. Celem Wieczoru z mitami był przegląd najważniejszych dzieł literackich nawiązujących do elementów mitologii słowiańskiej, celtyckiej i germańskiej. Uczestnicy zapoznali się również z genezą takich podgatunków literackich jak fantasy, horror, science-fiction. Czytali i interpretowali fragmenty dzieł, nawiązując do obowiązujacych w danym czasie konwencji literackich oraz kontekstów biograficznych i kulturowych.