• POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ W CHMIELNIKU
        • ul.Dygasińskiego 11
        • ul. Furmańska
        • Nowoczesna baza dydaktyczna, staże zagraniczne, współpraca z wieloma instytucjami i uczelniami, efektywny model nauczania jakim jest kształcenie dualne, a także liczne projekty – to tylko niewielki wycinek tej innowacyjnej oferty edukacyjnej.
        • Edukacja to inwestycja w przyszłość, inwestycja w samego siebie, toteż należy wybrać taką szkołę, która zapewni przyszłym uczniom jak najlepsze możliwości rozwoju. Taką szkołą jest bez wątpienia PZS Chmielnik
          • "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach"

Szkolne Koło Wolontariatu

Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku przyłączył się do ogólnopolskiej akcji bożonarodzeniowej pn.: "Paczka dla Rodaka na Kresach", mającej na celu wsparcie naszych Rodaków zamieszkujących Wileńszczyznę. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu przeprowadzili zbiórkę m.in.długoterminowej żywności, środków czystości oraz artykułów chemicznych. Zebrane produkty dostarczyli do siedziby Starostwa Powiatowego w Kielcach.

• Święto Niepodległości

11 listopada 2021 r.

Święto Niepodległości to znamienna data dla każdego Polaka. Uczniowie, Nauczyciele oraz Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku uczestniczyli w głównych obchodach tego ważnego wydarzenia. Świętowanie rozpoczęło się celebracją Mszy Świętek w intencji Ojczyzny, której przewodniczył proboszcz chmielniickiej parafii - Waldemar Krochmal. Następnie oodbył się przemarsz ulicami miasta. W Parku Niepodległości, pod Pomnikiem Wdzięczności szkolna delegacja złożyła kwiaty i znicz.

• Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna

Uczniowie klasy 2a: Aleksandra Bednarska, Klara Styczeń, Gabriela Wierzbicka, Zuzanna Lipa i Adrian Kostecki, dnia 15 listopada 2021 roku, wzięli udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej. Uczestnicy olimpiady zmagali się z testem zawierającym 30 pytań sprawdzających znajomość mitów i legend starożytnych Greków i Rzymian oraz wiedzę dotyczącą opowieści o bohaterach i herosach.

• Święto Niepodległości

"Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie, a na tej fladze, biel i czerwień...".

W związku z nadchodzącym Świętem Niepodległości młodzież szkolna przygotowała pod kierunkiem pana Andrzeja Cupryjaka-Sochy okolicznościowe nagranie upamiętniające to ważne wydarzenie.

• Herb Polski
    • Dziennik elektroniczny